Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebna porada. Oto problem:

Miałem zaplanowany, zagwarantowany w um. dev. termin odbioru mieszkania w stanie developerskim na 31.01. Sytuacja wygląda tak:

Dzwoni developer, że generalnie wszystko jest gotowe oprócz przyłącza gazowego do budynku (do kotłowni, w mieszkaniu gazu nie będzie). Mogę zrobić "wstępny" odbiór mieszkania jeśli chcę (?) lub czekać do 30.03. aż się gazownia i developer wyrobią. Dodatkowo:
1. Mam zarezerwowanego fachowca od wykończenia na luty, developer nie widzi przeciwwskazań żeby ten wszedł zgodnie z planem i sobie robił.
2. Ostatnia transza kredytu jest wypłacana na podstawie protokołu odbioru mieszkania. W um. kredytowej ostateczny termin wypłaty to 11.02.

Odbierać ?

#mieszkanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #nieruchomosci
  • 11
@ursus: Obecnie chodzą tam dmuchawy elektryczne i suszą wszystko odwilgotniają itp., Właśnie o to chodzi, czy jest jakieś ryzyko jeśli odbiorę bez ogrzewania. Do tego 20.02 by trzeba pewnie sobie poradzić bez ogrzewania.
@mvmxks: Bardziej się boję swoich konsekwencji i ganiania się z bankiem w sprawie wypłaty ostatniej transzy jeśli się nie wyrobię z przedstawieniem protokołu odbioru bankowi w umówionym terminie.
@dmx169: coś dodatkowego poza mieszkaniem np wykończenie w kredycie? Odbieram w podobnym terminie (koniec stycznia) i nic takiego nie słyszalem, stąd pytanie.

W każdym razie jeśli rzeczywiście tak masz to dzwoń do banku i zapytaj jakie widzą opcje bo ten "wstępny odbiór" to pewnie nic formalnego i dopiero będziesz myślał.

Jak w mieszkaniu nic się nie dzieje już i możesz wchodzić robić to niech człowiek robi, o ile "wstepny odbiór" zawiera
@Wu70: Ta ostatnia transza jest właśnie na wykończenie, wypłacana na moje konto dlatego na podstawie protokołu odbioru.

Boje się, że jeśli nie ma przyłącza a ja odbiorę mieszkanie to co jeśli tego gazu nie zrobią, budynek nie przejdzie obdiorów między dev a np. strażą pożarną ? Zakładam, że ich nie ma jeśli jeszcze skoro coś jest nie zrobione.
@dmx169 nic na ładne oczy, podpisuj odbiór jak wszystko będzie. Z Bankiem się dogadasz (pokaż list/email od dev) gorzej z wykonawcą wykończeniówki
@dmx169: to zależy co oznacza ten "wstępny odbiór" bo nie wydaje mi się żeby mial cokolwiek wspólnego z normalnym odbiorem kiedy jest pozwolenie na użytkowanie. Z bankiem się dogadasz bo opóźnienia to norma, kwestia jedynie wykończenia