Wpis z mikrobloga

Ile dla was warte jest "doradztwo". Pewnie 5-7 moze nawet 10% ale są tacy co liczą sobie za to 50 % czyli połowę. Popatrzcie na moją "ulubioną" sieć sklepów Dar Wina.
Za przykład weźmy bardzo dobre i lubiane wino Heimann Kekfrankos.
W krakowskim sklepie detalicznym lutomski.wino kosztuje ono 39,70 zł. 40 zł dla równego rachunku. Wspomniany już sklep darwina.pl krzyczy sobie za to wino 60 zł bez kilku groszy. Czyli jak za cenę dwóch w Warszawie macie 3 w Krakowie. Różnica liczona w górę to 50%.
W mojej ocenie to naciągactwo i zwykłe oszustwo. Ktoś liczy na waszą niewiedzę i sądzi, ze kupicie za 60 zł wino warte 40 zł, tylko dla tego, że sprzedaży będzie towarzyszyć opowieść, wnętrze będzie ładne, albo udany design sklepu internetowego.
Nie warto dawać sie naciągać, weryfikujcie ceny! Nie wierzcie temu sprzedawcy, bazuje na waszej niewiedzy.
Przedstawicieli branży twierdzących że inaczej sie nie da informuję, że da, bo w Krakowie wino jest w stałej sprzedaży za 40 zł, a wnętzre sklepu też ładne, a personel kompetentny. A jak będziecie mieli szczęście i traficie na właściciela to opowieść będzie całkowicie gratis, a Wojtek Lutomski to gawędziarz niezwykły.
#wino #januszebiznesu #prawdziwewino #pijzwykopem #handel
  • 41
  • Odpowiedz
@blabusna666 Biedronką w ostatnich latach tak i nie dziwi to już chyba nikogo bo wszelkie standardy i własny wizerunek wyrzucili przez okno.

Co innego porównując produkty takie jak np elektronika konsumencka gdzie ceny są dość konkretnie narzucone, produkty perfekcyjnie idealne, nawet support jest taki sam wszędzie. O różnice w cenie za porównywalny model walczy więc się na poziomie tworzenia marki i samego produktu.

Ale są rzeczy jak m.in. wino gdzie otoczka
  • Odpowiedz
@blabusna666: jakimi naciągaczami ? Prowadziłeś/as firmę ? Taka mają politykę cenową i tyle. Świadomy konsument sprawdzi i kupi tam gdzie tanio blisko ładnie i milion innych powodów. Przykład. Kupuję suplement vitapil cena od 30-45 zł i co Ci co sprzedają za 45 oszukują ? Może mają wyższa marznę niższy rabat u producenta i pierdyliard różnych powodów. Jak nie chce mi się jechać do apteki gdzie jest po 30 to kupię
  • Odpowiedz
@blabusna666: wiec widzisz, oni maja wiecej punktow stacjonarnych, maja postawiony esklep, oferte i ceny widzi caly swiat. U lutomskiego nawet nie wiem co mają.

W tym roku maliny na wschodzie kosztowały 2 zł koszyk, we Wrocławiu 10 zł koszyk. Wszedzie złodzieje i naciagacze
  • Odpowiedz
@Wychwalany
@iighlaq_alhabl
@michal_0107
@Saeglopur panowie szkoda czasu i nerwów na karmienie tego mikro blogera zwolennika odgórnie sterowanej gospodarki.
@blabusna666 wie swoje i nie ma szans aby zmienił swoje podejście. Ma już swoje lata, swoją urojona misję. Poprzedni wpis o cenach w Darwina spowodował zwiększona ilość wejść na jego nonamowy blog to teraz kontynuje temat. Więcej z niego śmiechu i żartów jest w branży niż pożytku.
  • Odpowiedz