Wpis z mikrobloga

Ile dla was warte jest "doradztwo". Pewnie 5-7 moze nawet 10% ale są tacy co liczą sobie za to 50 % czyli połowę. Popatrzcie na moją "ulubioną" sieć sklepów Dar Wina.
Za przykład weźmy bardzo dobre i lubiane wino Heimann Kekfrankos.
W krakowskim sklepie detalicznym lutomski.wino kosztuje ono 39,70 zł. 40 zł dla równego rachunku. Wspomniany już sklep darwina.pl krzyczy sobie za to wino 60 zł bez kilku groszy. Czyli jak za cenę dwóch w Warszawie macie 3 w Krakowie. Różnica liczona w górę to 50%.
W mojej ocenie to naciągactwo i zwykłe oszustwo. Ktoś liczy na waszą niewiedzę i sądzi, ze kupicie za 60 zł wino warte 40 zł, tylko dla tego, że sprzedaży będzie towarzyszyć opowieść, wnętrze będzie ładne, albo udany design sklepu internetowego.
Nie warto dawać sie naciągać, weryfikujcie ceny! Nie wierzcie temu sprzedawcy, bazuje na waszej niewiedzy.
Przedstawicieli branży twierdzących że inaczej sie nie da informuję, że da, bo w Krakowie wino jest w stałej sprzedaży za 40 zł, a wnętzre sklepu też ładne, a personel kompetentny. A jak będziecie mieli szczęście i traficie na właściciela to opowieść będzie całkowicie gratis, a Wojtek Lutomski to gawędziarz niezwykły.
#wino #januszebiznesu #prawdziwewino #pijzwykopem #handel
  • 41
  • Odpowiedz
Niektóre wina są warte kilkanaście złotych, ( koszt gron, pracy , zamrożenia kapitału, beczek, 1 beczka 230 litrów kosztuje ponad 1000 euro, a uzywa sie jej 3 razy ) , do tego podatki i koszt kapitału i wychodzi ci 40 zł.
Ale to nie o tym. Czy wiesz ile kosztuje w sklepie masło? A wiesz ile kosztuje 5 letni Corsa. Wiesz, wiec jak pójdziesz do Lidronki albo osiedlowego sklepu i zobaczysz masło
  • Odpowiedz
@michal_0107: No, nie zawsze, ile dla ciebie , po 2 dobach w upale Sahary będzie warta szklanka wody, a ile jest warta dziś. Ile warta jest Corsa 2015 z przebiegiem xxx, a iel jest warta ta sama korsa z przebiegiem xxx+n i cofniętym o n przebiegiem?
  • Odpowiedz
@blabusna666: a jesli transport do Warszawy kosztuje więcej? A jeśli magazynowanie tam jest droższe? A jeśli obsługa jest bardziej wykształcona i podaje towar w złotych rękawiczkach? A jesli faktycznie tam jest lepsze doradztwo, lepsze historie, lepsze towarzystwo?
  • Odpowiedz
@blabusna666: wielkie XD to śmieszne wino można sprzedać w sklepie i po 100 zł jak ktoś będzie chciał kupić to kupi a jak nie będzie miał klientów to obniży marzę albo sklep upadnie. Serio tak tęskno Ci do gospodarki centralnie sterowanej i ustalania cen ?
  • Odpowiedz
tylko dla tego, że sprzedaży będzie towarzyszyć opowieść, wnętrze będzie ładne, albo udany design sklepu internetowego.


@blabusna666: @Wychwalany: @michal_0107: Przez takie podejście usługi i praca ludzka w Polsce są nic nie warte. Nadal ludziom się oczy nie otwierają jak dużo kosztują różne produkty a za ich pracę daje się grosze. Nie bez powodu to tutaj tyle fabryk i montowni Europy a eksportuje się właśnie tanią siłą
  • Odpowiedz
@michal_0107: Tęskno mi do konsumpcji wina na poziomie 15 litrów na osobę, jak maja np Czesi a nie 3,5 jak mamy w Polsce. Tęskno mi do prawdziwej kultury wina w Polsce, do tego by kieliszek wina do obiadu, i to nie 100 a 187 ml kosztował tyle co szklanka coca coli. A tego nie da sie zrobić lokując wino jako towar luksusowy
  • Odpowiedz
@blabusna666: to zrozum że wino to element kultury śródziemnomorskiej. My jesteśmy w kręgu pszeniczno-ziemniaczanej wódki.

Widzę te dyskusje na levpiok.fr ehh.. wódka to powinna być tańsza a nie luksusowa bo ile kosztuje jej produkcja? Byłam w Polsce a tam wódka po 3 euro..

We Włoszech kupisz tańsza kawę niż u nas..

Pij ile chcesz podnoś statystyki a jak tak Ci przeszkadzają ceny ustalane przez sklepy to sam/sama załóż zostań dystrybutorem
  • Odpowiedz