Wpis z mikrobloga

@klepacz: Tak w skrócie jest to wersja Enterprise, okrojona z większości gówna które #!$%@? w Windowsie 10, i aktualizacje są ograniczone do poprawek bezpieczeństwa i stabilności, no i z tego co wiem jest nad nimi większa kontrola, więc nie ma sytuacji że robisz coś ważnego, nagle system postanawia zainstalować gigantyczną aktualizację systemu która #!$%@? ci system, wymuszając potrzebę formata. No ale jest to wersja Enterprise, można ją tylko zaaktywować kluczem woluminowym,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@supra107: nie pamiętam bym miał jakiś #!$%@? monit aktualizacji. Wystarczy zmienić aktywne godziny używania pc, np od 6 rano do 1 w nocy. Wtedy te monity będą wkurzac w nocy. Ale nie znaczy to że w10 nie #!$%@?. Hybrydowe wyłączenie to gowno i co drugi raz system włączal bsod przez to. Wyniesli opcje z poziomu panelu sterowania do rejestru. W10 to bardzo dobry system. Uwielbiam go, ale tyle gówna od ms
@makarony: no chyba żartujesz. W porównaniu do 7, 10 to straszny szajs. Koronny przykład, na 7 coś się wiesza? Ctrl shift esc, zabijasz proces i elo. Na win10? Ctrl shift esc. Nic. Nic. Wstaje menadżer zadań, ale nie odpowiada XD
Już nie mówiąc o forsowanych updatach, których nie da się odlozyc, całym syfie szpiegującym i preinstalowanych gownach
@supra107: Ale te dyskusje nie mają sensu. Stabilność systemu zależy przecież od posiadanej konfiguracji i zainstalowanego softwaru. Nigdy nie miałem problemów z Windows 7, a teraz zadowolony jestem z Windows 10 ;)
@makarony: dokładnie. W10 reinstalowałem raz i to 3 lata temu, kiedy po 1,5 roku chciałem Creators Update zainstalować no, ale #!$%@? tą aktualizacje i trzeba było robić reinstall. Teraz juz nie robią takich fakapów i jakos sie to kręci.
no chyba żartujesz. W porównaniu do 7, 10 to straszny szajs. Koronny przykład, na 7 coś się wiesza? Ctrl shift esc, zabijasz proces i elo. Na win10? Ctrl shift esc. Nic. Nic. Wstaje menadżer zadań, ale nie odpowiada XD

Już nie mówiąc o forsowanych updatach, których nie da się odlozyc, całym syfie szpiegującym i preinstalowanych gownach


@przedstawiciel_skrajnego_centrum: bo nie umisz :P Na win10 aplikację która nie odpowiada przenosi się na osobny
@Niebadzlosiem: Ja już dokonałem migracji, a to dlatego że zdobyłem nowy, czysty dysk SSD i chciałem coś co będzie miało większe wsparcie. No i coś co obsłuży mój monitor FreeSync na moim GTX 1060 ;)
@Niebadzlosiem: I tak monitor nie był kupiony z myślą o FreeSync, tylko z myślą o braku ghostingu i piszczących cewek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie wolę się przenieść na Windowsa 10, bo niedługo rozpocznie się masowe porzucanie wsparcia dla Siódemki. Niestety, tak to sobie wyplanowali.

@supra107: No ale magiczny slang "porzucanie wsparcia" nic nie znaczy. Ja korzystam z Xpka na drugim kompie do dzisiaj jedynie z przeglądarką były cyrki tak to wszystko działa :)
Niektóre rzeczy lepiej jak na 10. Zwłaszcza jeśli chodzi o podpinanie urządzeń starszych jak telefony z androidem czy grabber vhs :D
Także moim zdaniem migracja nic ci nie da jak jesteś zadowolony z 7 to zostań, prosty fajny system i zapierdziela :)