Wpis z mikrobloga

mnie moje studia interesowały do końca i znam wiele takich osób


@PieknaKobieta: Może na jakiejś solidnej uczelni. Ja też studiowałem coś co mnie bardzo interesowało, ale i tak miałem #!$%@? jakichś z dupy wysranych przedmiotów kompletnie nie mających żadnego związku z kierunkiem czy specjalizacją, bo prowadzącym brakowało godzin. Niestety nie każdy ogarniał że jego przedmiot #!$%@? nas interesuje i powodowało to niemałe spięcia.
@SralNick: To ja napiszę kilka pozytywnych słów. W wieku 16 lat zafascynowała mnie Japonia, jej język i historia. Zacząłem kupować i czytać coraz więcej na jej temat i chciałem iść na studia japonistyczne. Udało mi się to zrobić w wieku 21 lat. Studia fantastyczne, wiele zajawionych Japonią osób (ale nie mangą i anime, znaczy tacy też byli, ale sporo było osób, które ogarniały temat i można było z nimi pogadać na
Wszystko wydaje się fascynujące dopóki nie zaczniesz tego studiować, wtedy staje się #!$%@?.


@SralNick: Niby tak, ale mało kto rzucił studia, bo wojsko nigdy nie wydawało się fascynujące.
@void1984: Profesor Huszcza napisał dwutomową gramatykę japońską, Kanert książki o historii, do tego ma na koncie tłumaczenia, Majewicz - książki o Ajnach, języku japońskim (cytat z Wiki: "Autor ponad 300 publikacji naukowych, w tym ponad 70 książek dotyczących przede wszystkim ludów i języków Dalekiego Wschodu (Japonia, Chiny, Tajlandia, Papua-Nowa Gwinea) i Syberii szczególnie Ajnów, Oroków, Niwchów, Udegejów, Japończyków, mniejszości etnicznych Azji Południowo-Wschodniej)"). Profesor Kozyra ma także sporo na koncie, co jakiś
Dodatkowo wiele lat temu część wykładowców zrobiła naprawdę niezły podręcznik do samodzielnej nauki japońskiego.


@CKNorek: Nie chodziło mi o weryfikacje ich publikacji, tylko właśnie o to czy znasz jakiś dobry podręcznik do samodzielnej nauki. Myślałem że nic po polsku nie ma.
@void1984: Do tego mógłbym dodać nieżyjących już profesora Kotańskiego, ojca polskiej japonistyki, oraz profesor Tubielewicz, którzy także mają mnóstwo publikacji na koncie.
@void1984: Trzeba było mówić, że chodzi Ci konkretnie o podręcznik do języka japońskiego. Publikacja nazywa się "Praktyczny kurs gramatyki języka japońskiego". Jeśli chodzi o coś do samodzielnej nauki, to warto od tego zacząć. Natomiast minusem chyba każdej takiej książki jest to, że nie masz nauczyciela, który poprawi twoje błędy.