Wpis z mikrobloga

#zaglebielubin #ekstraklasa

Dawno mnie nie było na wykopie, ale wracam dziś (tak jak i Zagłębia powróciło do treningów).

Ogólnie co do naszej sytuacji i kadry - mamy większy potencjał niż zajmowane miejsce, więc nie powinniśmy podejmować nerwowych ruchów, lecz zapewnić stabilność. Paru młodych chłopaków zaczęło się fajnie pokazywać, trzeba to wykorzystać.

Jakie pozycje najmocniej wymagają wzmocnienia:

środkowy obrońca - moim zdaniem słaba runda w wykonaniu Dąbrowskiego, ale okazało się że przy kontuzji Czerwińskiego i przesunięciu Kopacza nie ma jak go zastąpić. Fajnie że szanse dostał Oko, lecz potrzebny jest jeszcze jeden zawodnik szczególnie biorąc pod uwagę wiek pary stoperów. Ewentualnie prawy obrońca, jeżeli po powrocie do zdrowia Alana Kopacz wróci do rywalizacji o miejsce w środku.

skrzydłowy - mimo dużej liczebności zawodników na tych pozycjach brakuje jakości. Pawłowski i Bohar to jedyni zawodnicy na których możemy liczyć. Jeden skrzydłowy do gry na już, resztę miejsc mogą załatać młodzi. Tu mam nawet propozycję - Płacheta z Podbeskidzia, bardzo ciekawy chłopak.

Poza tym zawodnicy, którzy z Zagłębiem powinni się pożegnać:

Janoszka- najgorsza runda odkąd jest w Lubinie i nic nie zapowiada poprawy.
Mazek - zawodnik już skreślony, kolejny Przybecki.
Leciejewski- bo droższy od Forenca w utrzymaniu i mniej wpływa na atmosferę, a przecież jest jeszcze Kuchta.
Matras - ja to widzę tak: przyszedł rok temu jako solidny ligowiec i od tego czasu nie zagrał jednego pełnego meczu i nie wyróżnił się niczym. Lepiej niech ogony łapią Mucha, Pakulski czy Poręba.
Myślę, czy jeszcze Sirotow, ale on z braku laku może zostać przez te pół roku do rotacji choć ja w nim nie widzę nic.
  • 8
@kierunkowskaz: Matras, dwa sezony temu w Pogoni miał pewne miejsce w składzie i prezentował równą solidną formę. Później postanowił spróbować w sił w Lechii mające wyższe aspiracje i... stał się obecnie przykładem jak niewłaściwymi decyzjami można zmarnować sobie karierę.
@kierunkowskaz: Dzisiaj mignęła mi informacja, że Martas może trafić do GKSu Katowice na wypożyczenie. Do tej listy dorzuciłbym jeszcze Matuszczyka, który nie wygląda na zawodnika z Bundesligą w CV i Tosika, który miał jedynie sens przy Stokowcu.
@ejrafi: z Matuszczykiem i Tosikiem się zgodzę, ale w większym przedziale czasowym. Do rotacji są w porządku, a gdyby wywalić ich i Matrasa to już pewnie wywołałoby konieczność co najmniej 2 transferów do środka.

@appylan: a bardzo naiwnie jest wciąż wierzyć w Dziwniela?
a bardzo naiwnie jest wciąż wierzyć w Dziwniela?


@kierunkowskaz: niestety tak. Na początku sezonu mnie kupił, ale widać było, że z każdym meczem traci formę biegową i bardzo mu uciekali rywale. Piłkarsko nie ma zbyt celnej nogi, czy perfekcyjnego odbioru, które by go ratowały.