Wpis z mikrobloga

Czy szanowna @Moderacja mogłaby udzielić słówka wyjaśnienia na temat usunięcia znaleziska dotyczącego zapowiedzi wprowadzenia zakazu manifestacji we Francji?

Znalezisko oznaczono jako informację nieprawdziwą - bardzo szybko swoją drogą - podając jako uzasadnienie link do komentarza, w którym napisane jest jak poniżej.

Restrykcje mają dotyczyć osób które niszczą mienie publiczne i prywatne, a nie protestujących


Przypomnę tytuł znaleziska.

Premier Francji zapowiada ustawę zakazującą manifestowania.


Czyli informacja nieprawdziwa ma polegać na tym, że autor znaleziska nie zaznaczył, że zakaz ma dotyczyć wandali niszczących mienie?

W Polskim artykule na ten temat możemy przeczytać. Podaję link do Polskiego, choć w tamtym francuskim też o tym napisano.

Blisko tysiąc spośród zatrzymanych zostało skazanych - dodał premier; zapowiedział też, że rząd będzie zabiegał o przyjęcie nowej ustawy, dzięki której wzmocnione zostaną środki represyjne wobec osób, które zostały zidentyfikowane jako sprawcy zniszczeń i napaści. Według nowych przepisów nie będą one mogły brać udziału w manifestacjach.


No i to by się zgadzało, bo osoby zidentyfikowane jako wandale nie mogłyby brać udziału w demonstracjach.

Philippe zamierza również zakazać protestów, które nie zostały wcześniej zgłoszone.


W kolejnym akapicie podano, że zakazane mają być również niezgłoszone protesty (manifestacje), w ogóle. Ja to rozumiem, że dla wszystkich i skoro mają tego zakazać to widocznie do tej pory było dozwolone, może na podobnych zasadach jak w Polsce zgromadzenia spontaniczne.

A więc autor znaleziska dostał bana i znalezisko zostało oznaczone (usunięte) ponieważ w tytule i opisie znaleziska nie przepisał treści artykułu? Może gdyby Wykop powiększył ilość dostępnych znaków w opisie to rozwiązałoby problem, bo można by było wkleić całą treść do opisu.

Chociaż w sumie to autor w opisie podał.

Ma powstać rejestr osób z zakazem manifestowania, na wzór zakazu stadionowego.


Jeśli przyjąć, że opis uzupełnia tytuł to mamy po złożeniu tego w całość.

Premier Francji zapowiada ustawę zakazującą manifestowania.

Ma powstać rejestr osób z zakazem manifestowania, na wzór zakazu stadionowego.


Po przeczytaniu tego ktoś mógłby odebrać, że premier zakazuje manifestowania i zakazem będą objęte osoby wprowadzone do rejestru, na wzór stadionowego. Zaraz, a dla kogo na stadionie wprowadza się rejestry, czyżby dla chuliganów i wandali?

Dla przypomnienia, znalezisko usunięto, bo.

Restrykcje mają dotyczyć osób które niszczą mienie publiczne i prywatne, a nie protestujących


¯\_(ツ)_/¯

#wykop #moderacjacontent #afera #polityka
  • 18
@moooka:
Premier zapowiada zamykanie wszystkich obywateli w więzieniu.
Zapomniałem dodać, że chodzi o wszystkich obywateli, którzy zostali osądzeni i skazani na więzienie, czyli przestępców, ale tak poza tym, to informacja była prawdziwa...

Ale jeśli w opisie pod samym tytułem, było wyjaśnienie/sprecyzowanie, że dotyczy to tylko osób niszczących mienie, który przez to zostają umieszczeni na specjalnej liście, to nie wiem dlaczego usunęli. Może im się clickbaitowy tytuł nie podobał. Albo tak jak
Czyli informacja nieprawdziwa ma polegać na tym, że autor znaleziska nie zaznaczył, że zakaz ma dotyczyć wandali niszczących mienie?


@moooka: no generalnie to tak.

Jeśli dam tytuł znalezisko - "W Polsce pod rządami PiSu zakazane są manifestacje, łamanie de-mo-kra-cji"
... i przy okazji nie zaznaczę, że są zakazane wobec osób które przynoszą na manifestacje broń lub materiały wybuchowe, to też uznasz że to informacja prawdziwa?
@go-away: No właśnie też tego nie rozumiem, w tytule jest ograniczona ilość znaków, więc opis jest chyba naturalnym rozwinięciem, ciągiem dalszym.
Druga sprawa, że mają zabronić manifestacji niezarejestrowanych dla wszystkich, które jak rozumiem do tej pory były dozwolone.

@stjimmy: Tylko, że w opisie było podane, że dotyczy osób wprowadzonych do rejestru na wzór zakazu stadionowego.
Tylko, że w opisie było podane, że dotyczy osób wprowadzonych do rejestru na wzór zakazu stadionowego.


@moooka: czyli przyznajesz , że tytuł jest nieprawdziwy, bo "Francja nie zakazuje manifestowania"
oczywiście autor przypadkiem też zapomniał dodać kogo ma dotyczyć zakaz, dodatkowo dał super źródło w postaci francuskiej stronki
czyli przyznajesz , że tytuł jest nieprawdziwy


@stjimmy: Przyznaję, że to co się nie zmieściło w tytule zostało dodane w opisie, opis i tytuł uzupełniają się i nie można traktować ich odrębnie.

Co do źródła, jest tam cytowany wywiad, więc jeśli nie podmienili słów premiera to nie mam powodów narzekać na źródło, szczególnie, że w zalinkowanym przeze mnie polskim artykule piszą o tym samym.

nie, to prawo obowiązuje od kilku lat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moooka:

W takim razie nie wiem, po co premier zapowiadał jego wprowadzenie.


Nie wprowadzenie ale zaostrzenie kar wobec osób które nie zgłaszają zgromadzeń zgodnie z prawem
@stjimmy:

Skoro w omawianym wywiadzie premier Francji powiedział - to jest cytat. Żródło.

“That’s why the government favours updating the law in order to sanction those who do not respect this obligation to declare protests, those who take part in undeclared protests, those who arrive at protests with balaclavas,” Philippe said.


Że rząd jest za aktualizacją prawa, aby sankcjonować tych, którzy nie zgłoszą protestu, ale także tych, którzy biorą udział