Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam dla was #protip. Gdybyście wpadli na głupi pomysł brania kredytu mieszkaniowego jedynie na siebie przed ślubem to nigdy nie mówcie różowej że to wasze mieszkanie. Powiedzcie że wynajmujecie bo w innym wypadku ona będzie miała z 1500 zł mniej wydatków podróżując sobie z koleżankami a tak jak powiecie że tylko wynajmujecie to po zamieszkaniu razem przeprowadzicie się do wynajmowanego i będziecie płacić po połowie, a mieszkanie będzie się samo spłacało jeśli wynajmiecie je obcej osobie.

#zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania Ja pierdzielę, ale macie problemy.
Kredyt spłaca ten kto wziął i tyle.

Czynszem i rachunkami można się dzielić 50/50 czy w jakichś innych ustalonych proporcjach.

Zresztą nie rozumiem, zanim z facetem się wprowadziliśmy do mojego mieszkania, w którym trzeba było remont zrobić to oczywistym było, że ja ten remont zrobię i za niego zapłacę, skoro to moje mieszkanie. Tak samo byłoby z kredytem.
Skoro mój kredyt to i ja spłacam.
  • Odpowiedz
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania Przecież jeżeli mieszkanie będzie spłacane z majątku wspólnego małżonków, do którego się wlicza wynagrodzenie za pracę to mieszkanie po spłaceniu wejdzie do majątku wspólnego małżonków. Jeżeli będzie co innego w księdze wieczystej, to i tak nie ma to znaczenia podczas podziału majątku po ewentualnym rozwodzie.
  • Odpowiedz
@Talerzyk jak ma w kredycie to wynajmuje od banku


@ursus: przestań się wydurniać jak nie wiesz o czym mówisz XD wiesz, że nieruchomością zabezpieczającą kredyt hipoteczny nawet nie musi być to mieszkanie, które kupujesz, tylko np. działka twoich znajomych, którzy się na to zgodzili? I kto w takiej sytuacji niby wynajmuje od banku? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Kodziak
Związki polegają na tym ze w końcu 2 budżety łączy sie w jeden wspólny (a przynajmniej według mnie tak powinno byc), a więc jeżeli on wydaję a ona oszczędza tego tysiaka miesięcznie to po **uj ma mu oddawać?
No chyba ze on ja utrzymuje a ona sie zeruje co miesiąc, ale to juz kwestia tego ze na słabą różową..
  • Odpowiedz
  • 0
@Limonene podałaś przykład 1/100. Oczywiście są takie przypadki ale 99% (albo coś koło tego) kredytów mieszkaniowych to prosty układ hipoteka na nieruchomości + kredyt na tej samej nieruchomości.
Święty Tomasz widzi... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz