Wpis z mikrobloga

#prawojazdy

Mireczki na pierwszych godzinach kursu jeździłem właśnie w taki sposób jak jest to przedstawione na pic rel. Zostałem za to szybko zbesztany i powiedziano mi, że aktualne samochody są na tyle zwrotne, że nie ma potrzeby by wykonywać taki manewr. Zgadzam się oczywiście, ale jak będzie na teorii czy praktyce? Pytanie o ten manewr pojawiało się na teście w apce, której używam.
dziekuje - #prawojazdy 

Mireczki na pierwszych godzinach kursu jeździłem właśnie w t...

źródło: comment_U0GWh8MCtkuRr3AAZz3FJu9LxRPZnoIc.jpg

Pobierz
  • 24
aktualne samochody są na tyle zwrotne


@dziekuje: tak, nowe samochody są. Ale nie polskie paserati na slickach i #!$%@? zawieszeniu. Jeździj jak na obrazku, ale nie łap pobocza kołem przed zakretem. Lepiej tak, niż ścinać zakręt.
@dziekuje: wszystko zależy od auta i warunków na drodze. W sobotę spotkałem się z przypadkiem, że samochód z naprzeciwka jechał blisko prawej krawędzi, na oko zbyt szybko i wjechał w błoto śniegowe, rzuciło nim, tył uciekł, ale udało się kierowcy je opanować
@dziekuje: warto tak jeździć, zmieszasz ryzyko że skończysz tak jak słynne ostatnio czarne seicento na moście w Warszawie.

Tylko taka uwaga: rób to świadomie, z głową, bo jak ty "zetniesz" zakręt a tego z naprzeciwka "wyniesie", to przy odrobinie pecha już nigdzie w życiu nie dojedziecie
@dziekuje: Żaden egzaminator nie zwróci ci na to uwagi. Masz się mieścić w pasie ruchu. A instruktora zmień, bo to jakiś stary dziad, który zatrzymał się ze swoją wiedzą na Fiacie 125p.
@dziekuje: Ja dopiero mogę być agresywny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie nadinterpretuj. Mówię ci tylko, że jeżeli według twojego instruktora wzorcowe pokonanie zakrętu jest niewłaściwe, bo nowe auta lepiej się prowadzą i można jeździć jak osioł, to szkoda twojego czasu, bo gość cię niczego nie nauczy.
@dziekuje: Jeżeli masz na drodze wymalowaną linię oddzielający pasy ruchu to staraj się trzymać mniej-więcej po środku pasa na którym aktualnie jeździsz, niezależnie czy to prosta czy zakręt. Natomiast gdy takowej linii nie ma to albo trzymasz się najbliżej prawej krawędzi jezdni albo musisz sobie taką linie wyobrazić ale to już gdy nabierzesz trochę doświadczenia. Sytuacja jaka została pokazana na tym obrazku jest idiotyczna bo próbuje tu naśladować sportowe "przecinanie" zakrętu