Wpis z mikrobloga

Mircy znający się na zdrowym żywieniu, jak zacząć się odżywiać zdrowo? Wszędzie produkty zawierają cukier, wszędzie jakieś środki konserwujące, wszędzie chemia i wszędzie nas trują. Chciałbym pozbyć się z organizmu wszystkich toksyn i zacząć odżywiać się samymi zdrowymi rzeczami, ale nie wiem jak się za to zabrać. Robienie zakupów w polskich marketach to jak pole minowe, czego nie wezmę do ręki to cukier-chemia-cukier-chemia-cukier-chemia i inne tłuszcze palmowe. Jak żyć, jak żyć

#dieta #jedzzwykopem #mikrokoksy #rozowepaski #niebieskiepaski #zdrowie
  • 19
@Wykopus_Mirkus_Rex: mleko i produkty mleczne: twarogi, sery, serki itp
jaja, mięso (nieprzetworzone, surowe), ryby (surowe, wędzone też ok), warzywa surowe, warzywa z puszki, makarony, ryż, kasze, ziemniaki, pieczywo pełnoziarniste, pieczywo chrupkie, orzechy...
@Wykopus_Mirkus_Rex: rezygnacja(ograniczenie do minimum) śmieciowego żarcia typu czipsy, batony, cola lub mniej oczywistych takich jak parówki, chleb, masło
Jedzenie głównie owoców, warzyw, ryb, serów itd.

Bardziej chodzi w tym wszystkim o ilość bo jeśli raz na jakiś czas zjesz nutellę to nic Ci nie będzie ale jeśli codziennie wypijasz 2l soku to to już problem.

Jeśli nie masz pojęcia zupełnie o tym co ma ile kalorii a także ile w danym
@Wykopus_Mirkus_Rex #!$%@? warzywa i miecho. Produkty piekarnicze polecam z orkiszu. Cukier czipsy batony soda i fast food odpadaja. Alkohol niezbyt, jak juz musisz to w malych dawkach - nawet nie chodzi o kwestie zdrowotne, moze i nie zjesz tego kebsa po pijaku ale na kacu sie usrasz i przelamiesz.

Na oczyszczenie z toksyn zrob jak ja: 3x dziennie ziemia okrzemkowa plus pol kieliszka oliwy z oliwek plus sok z cytryny swiezo wycisniety
@AnalitycznaOna: a ja nie polecam takich gówno apek bo na nich sprawdza się głównie przetworzone produkty a te produkty które powinien jeść nie zawierają kodów kreskowych.

Podstawą powinna być wiedza jaką kaloryczność mają: białka i węglowodany mają ok 4 kcal/gram a tłuszcze ok 9 kcal/gram. woda ma 0 a o błonniku musisz poczytać xD

Mięso to mieszanka tłuszczu i białka tu 'zdrowsze' będą te mniej tłuste czyli kurczak a nie boczek.
@Wiosennypowiew
a ja nie polecam takich gówno apek bo na nich sprawdza się głównie przetworzone produkty a te produkty które powinien jeść nie zawierają kodów kreskowych.
Nie zgadzam się tutaj z tobą, niektóre produkty przetworzone mogą stanowić część zbilansowanej diety. Dajmy na przykład takie musli, czy crunchy na śniadanie. Nie znam ludzi którzy mają czas na robienie takich rzeczy od zera. A ta "gówno apka" jak to określiłeś pomaga nam konsumentom dokonać
@AnalitycznaOna: to wszystko powinno być napisane w tabelce z kaloriami i człowiek na tej podstawie jest w stanie rozpoznać czy dane płatki posiadają zdrowy skład.

A tam po prostu sporo niezdrowych produktów jest kwalifikowanych jako zdrowe choć posiadają dużo niepotrzebnego cukru a 'dietetycy' zachwycają się błonnikiem. A tak koleś spojrzy w tabelkę i zobaczy że jednak to crunchy z czekoladą wcale takie zdrowe nie jest bo ma prawie 500kcal w 100g
@deshix: czy ja tak napisałem ?

rezygnacja(ograniczenie do minimum) śmieciowego żarcia typu czipsy, batony, cola lub mniej oczywistych takich jak parówki, chleb, masło


napisałem że ograniczyć do minimum. Masło to tłuszcz a tłuszcze mają to do siebie że są bardzo kaloryczne i spożywane w za dużych ilościach szkodzą bo choćby się od nich tyje.
Nie wnikam w to czy masło jest niezdrowe czy zdrowe bo powoduje choroby - nie wnikam bo
@Wiosennypowiew:

Nie wnikam w to czy masło jest niezdrowe czy zdrowe bo powoduje choroby - nie wnikam bo szczerze się na tym nie znam

skoro się nie znasz, to czemu bierzesz się za doradzanie innym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masło, jak każdy tłuszcz mleczny, ma właściwości prozdrowotne
https://www.youtube.com/watch?v=B3G7kVggzEY

Masło to tłuszcz a tłuszcze mają to do siebie że są bardzo kaloryczne i spożywane w za dużych ilościach
@VeXes: aby móc prowadzić z Tobą dyskusje mam teraz zacząć studiować biologię chemię i naukę o żywieniu?
Napisałeś wpis w którym nie ma żadnego(dobra jeden kłamliwy jest) wniosku ale jednocześnie podważasz to co napisałem.

Moje twierdzenie: Jeśli do kanapek które wcześniej jadłem bez masła a moja dieta wygląda cały czas tak samo dołożę codziennie 100g masła to przytyję.

Obal je lub zamilcz
@VeXes: Super dowód xD

Jak chcesz to mogę Ci w taki sposób udowodnić że od węgli się nie tyje i od białka również się nie tyje bo będę codziennie jadł 200g cukru lub 200g odtłuszczonego mięsa ¯\_(ツ)_/¯ i od niczego się nie tyje

Z masłem nie spróbuję bo wiem co się stanie po zjedzeniu będę ważył 100g więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja rozumiem że tłuszcze wchłaniają
@VeXes: Gdybys nawet tych matolow po szkolach zaciagnal na badanie klonicze, to i tak wyparli by prawdziwa wiedze/nauke ze swojego pustego lba:
https://www.youtube.com/watch?v=qCT3KQitrCQ

CONCLUSION
A non-invasive 18FDG-PET/CT scanning allowed us to demonstrate significant differences between SAT and VAT metabolic activity in both obese and non-obese patients. According to our results, abdominal circumference is an important determinant in FDG uptake in VAT. We also
demonstrated that obese patients had lower density which