Wpis z mikrobloga

Cześć nikotynowe Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z okazji #postanowienianoworoczne rzucam palenie ponownie. Miałem zacząć od początku stycznia ale okoliczności nie sprzyjały.

W tym wpisie relacjonowałem postępy po poprzedniej próbie, nie paliłem 8 miesięcy, do sierpnia.

W tym czasie pieniądze, które bym przepalił odkładałem do specjalnego pudełka i nazbierało się ponad 3000 zł.

To jest dobra motywacja jeżeli się te zaoszczędzone na papierosach środki odkłada i widzi jaka zbiera się kwota.

Przy wcześniejszych próbach kiedy miałem świadomość oszczędności ale wydawałem na co innego to aż tak dobrze nie działało jak widoczna gołym okiem kupka gotówki.

Motywacja zdrowotna jest dla mnie niestety jakoś mniej skuteczna niż finansowa ale też na plus.

Co do powrotu do palenia to zrobiłem to świadomie, miałem ochotę znów popalić chociaż nie planowałem, że potrwa to kilka miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale teraz mam ochotę znów przestać na dłuższy czas, może nawet na rok a może dojrzeję do tego żeby rzucić na zawsze.

Tradycyjnie kolejne rozstanie z nałogiem wspomagam tabexem, który zwalcza głód nikotynowy praktycznie od pierwszej tabletki. To to samo co desmoxan tylko tańsze - ok 40 zł. Cytyzyna w tym leku jest zbudowana chemicznie podobnie do nikotyny dzieki temu organizm sie jej nie domaga i blokuje receptory nikotynowe przez co papierosy kompletnie nie smakują.

Jeżeli ktoś nie próbował a szuka skutecznego sposobu to polecam. Na początku warto się nie denerwować i unikać otoczenia osób palących. Do tego trochę silnej woli i chęci i sukces murowany.

Jedyny skutek uboczny tabexu, który zaobserwowałem to bardzo realistyczne i bogate w fabułe sny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to tyle. Dam znać za jakiś czas jak idzie. Pozdro i z fartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#palenie #fajki #nikotyna #papierosy #rzucampalenie #tabex #desmoxan #nalogi #pieniadze #finanse #oszczedzanie #rzucajpaleniezwykopem #zdrowie #chwalesie
Ksemidesdelos - Cześć nikotynowe Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z okazji #postanowienianowor...

źródło: comment_RyEjpRYHaw61AXbRYmw4AvVJO901SFWv.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@EntryMode: wez tabex, desmoxan albo najtanszy recigar, wszystkie tak samo działają a likwidują fizyczne objawy głodu nikotynowego - nie ciagnie do szlugow

A to ze ja zaczalem znow popalac to zupelnie inna sprawa - kwestia psychiki, po jakims czasie naszła mnie ochota zeby sobie popalic ale nei z przymusu, tak o poprostu bo lubie niestety, ale wiem ze w lipcu znow przestane i tez pewnie sie wspomogę paroma tabletkami cytyzyny przez
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Ogólnie używam tabex - zacząłem brać po jednym dniu od odstawienia fajek i odczułem ulgę po tabletce. Ty wcześniej również na tabletkach chodziłeś przez cały okres kuracji? i po 25 dni jest git faktycznie? póki co nie mam jakiś powikłań po tabexie z wyjątkiem jakiś patologicznych snów.
  • Odpowiedz
@EntryMode: ogólnie po kilku dniach juz mozna te tabletki odstawic calikem, ale jak ktos chce rzucac na stale to lepiej brac 25 dni, wtedy na jakis miesiac dwa po przestaniu brania tabletek nadal jest efekt - nie ciagnie do fajek a po zapaleniu bardzo niesmakują

Cytyzyna w tabexie dziala w ten sposob ze blokuje receptory nikotynowe - nikotyna nie działa, a zablokowane receptory nie upominają sie o kolejne dawki nikotyny przez
  • Odpowiedz