Wpis z mikrobloga

Macie pomysł dlaczego na #ovh dostaję komunikat: 'Nie masz możliwości utworzenia konta e-mail.'?
Miałem dwie domeny, gdzie internet śmigał na darmowym hostingu do obsługi maila (start10m). Teraz chciałem je przenieść na większy hosting wykupiony później dla innej domeny. No i przeniosłem, zainstalowałem na nich wordpressa, ale maila mogę założyć tylko dla tej głównej domeny. Macie jakiś pomysł? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#hosting #email #webdev XD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zwierzak40: faktycznie, może tak być. Ale to nic, zostawiłem witrynę na dużym hostingu, a tylko dla emaili skonfigurowałem tę usługę darmowego hostingu. Mam nadzieję, że będzie działać - dodałem tylko wpisy MX, zostawiłem wpis A.
Świetna oferta w takim razie. Po co mi MultiSite i możliwość prowadzeniu wielu stron na jednym hostingu, skoro email może mieć tylko jedna domena. Ale wiadomo, pakiety z emailem pro same się nie sprzedadzą (
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że będzie działać - dodałem tylko wpisy MX, zostawiłem wpis A.


@statystycznie_rzecz_bioronc: Nie wiem jak jest w OVH z SPF i DKIM, ale być może te rekordy też trzeba zmienić. Jak byś miał problemy z pocztą to sprawdź te dwie rzeczy.

A co do oferty - cóż są hostingi z nielimitowaną powierzchnią, a bardzo niskim limitem plików na koncie. Nielimitowanym transferem, ale niską przepustowością. No i są tego typu
  • Odpowiedz
@statystycznie_rzecz_bioronc: W sumie coraz ciężej coś polecić.
Zagraniczne firmy to zazwyczaj fatalny support i olewanie gdy coś nie działa (fakt, że ceny hostingu są takie, że rzetelna obsługa zgłoszenia to 2-3 miesięczna marża dostawcy).

Nasze podwórko to niestety kilka gigantów (takie jak nazwa, home, az, z którymi każdy miał do czynienia gdy zaczynał, a potem uciekł), kilka dobrych hostingów przejęło H88 i już ich nie polecam.

Z pozostałych... na pewno MyDevil, Hitme. Jeszcze mam umiarkowany stosunek (wcześniej rewelacyjny i każdemu polecałem) do webh, ale mi jedną rzeczą podpadli (przy hostingu współdzielonym, ich VPSy nadal są godne uwagi). Jeszcze w miarę pozytywnie patrzę na dhosting, choć miałem z nimi do czynienia tylko za pośrednictwem 2 klientów i miałem zastrzeżenia do szybkości
  • Odpowiedz
@getin: OVH przez długi czas było wybitnie atrakcyjnie cenowo a i do teraz w kwestii domen mają ceny zbliżone do cen hurtowych (mają minimalne prowizje na odmenach). Co w porównaniu do innych hostingów które dokładają drugie tyle do cen domen było bardzo atrakcyjne dla wrażliwych cenowo klientów. No i tak zostało mimo że coraz mniej jest powodów aby ich wybierać.
  • Odpowiedz