Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 202
Czytanie książek to strata czasu.

Jeszcze rozumiem książki techniczne/poradnikowe/naukowe, bo dzięki nim zdobywamy wiedzę, dzięki której możemy zarabiać pieniądze.

Ale czytanie powieści to taka sama rozrywka jak oglądanie filmów czy seriali. Tylko że oglądając film ma się większe doznania i traci się mniej czasu.

Siedzenie i czytanie powieści to zabieranie z życia wielu cennych godzin. Można by w tym czasie robić coś innego, coś naprawdę, po prostu żyć.

#ksiazki #filmy #firstworldproblems
  • 69
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: Na moje to to samo ¯\_(ツ)_/¯
"książek po ekranizacji"
"po ekranizacji książek"

Ekranizacja ma na celu adaptacje np. książki na ekran.

Nie jestem polonistą i bardzo daleko mi do nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mk321: jak ktoś lubi to nie jest to dla niego strata czasu. Ja raczej też nie jestem fanem, ale zawsze coś się znajdzie, co warto wg mnie jednak przeczytać. Fakt faktem jednak, coraz więcej rzeczy kusi bardziej niż książki i jestem tego świadkiem i uczestkiem tego procesu. Raczej wolę coś obejrzeć, pograć sobie i tak umilac czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Absolutnie się nie zgodzę, czytanie książek pomaga się np. wypowiadać, pisać poprawnie jak ktoś jest wzrokowcem jak ja. Czytanie pobudza wyobraźnie i dzięki niemu szybciej zasypiam


@conTEq: a jak ktoś jest #przegryw i nie ma z kim rozmawiać? Siedzenie do 4 w nocy też ułatwia zasypianie. Pisanie też tylko na komputerze, a przeglądarki podkreślają błędy. @mk321: ma rację, strata czasu
  • Odpowiedz
@mk321: Do tego jestem zdania, ze to wcale nie poprawia przykladowo umiejętności pisania. W książkach jest masa błędów nawet ortograficznych. W KAŻDEJ się znajdzie praktycznie
  • Odpowiedz