Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 202
Czytanie książek to strata czasu.

Jeszcze rozumiem książki techniczne/poradnikowe/naukowe, bo dzięki nim zdobywamy wiedzę, dzięki której możemy zarabiać pieniądze.

Ale czytanie powieści to taka sama rozrywka jak oglądanie filmów czy seriali. Tylko że oglądając film ma się większe doznania i traci się mniej czasu.

Siedzenie i czytanie powieści to zabieranie z życia wielu cennych godzin. Można by w tym czasie robić coś innego, coś naprawdę, po prostu żyć.

#ksiazki #filmy #firstworldproblems
  • 69
  • Odpowiedz
w dzisiejszych czasach to nie ma aż tak dużego znaczenia. Możesz się z tym nie zgadzać, ale taka prawda. To czy masz bogate czy ubogie słownictwo, nie ma znaczenia w codziennej komunikacji. Co do poprawnej pisowni - piszesz głównie na komputerze albo telefonie, obie maszyny mają wbudowany słownik, który automatycznie poprawia błędy.


@malykopareczek: Ma większe znaczenie niż Ci się wydaje.
  • Odpowiedz
@philip_marlowe ja lubię czytać, ale często szkoda mi czasu, który i tak przeznacza na prokrastynacje, ostatnio słucham audiobookow podczas dłuższej jazdy samochodem i nie mam wyrzutów sumienia ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 jakby ktoś się zastanawiał czy to zarzutka, to koleś mówi o zbieraniu z życia cennych chwil, robieniu czegoś pożytecznego i życiu na stronie ze śmiesznym obrazkami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: zależy jak szybko się czyta - taką całą grę o tron przeczytalam w czasie który zajęłoby obejrzenie dwu sezonów serialu na jej podstawie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mk321:

Ale czytanie powieści to taka sama rozrywka jak oglądanie filmów czy seriali


Oczywiście, czytanie książek jest rozrywką, nie jest czymś wybitnie intelektualnym. Ale jest fajną rozrywką, przynajmniej dla mnie.

I nie, rozrywka nie jest stratą czasu. To jest potrzeba, i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania
  • Odpowiedz
@mk321: Rozumiem, że ktoś może nie lubić, nie rozumiem jak moze hejtować.

Książki z fabułą:
- pobudzaja wyobraźnię i kreatywność
- polepszają język (poprawniej wypowiadasz się, budujesz kwieciste zdania, uzywasz bardziej wyszukane słowa)
- relaks
- w przypadku dzieci i młodzieży poznanie wsorcow dobrych i zlych postaw, poznawanie zasad moralnosci
- tez jakas wiedza (wiekszosc ksiazek ma nawiazanie do hisotorii, jest ostadzina w jakis czasach ma jakies smaczki powiazane z zainteresowaniami
  • Odpowiedz
@mk321: czytanie książek to po prostu sposób na spędzenie czasu, gloryfikacja książek nad filmem, grami, sztuką itp to po prostu idiotyczne gadanie. Sam książki czytam często bo lubię, ale nie obnoszę się z tym, że potrafię wykonać podstawową ludzką czynność. cmon.
  • Odpowiedz