Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zostałem obciążony egzekucją komorniczą. Dostałem pismo o zajęciu konta w banku ING. Na koncie nie mam nic, a kwota zajęcia to kilka tysięcy.
Chciałbym jednak używać konta nadal. W jakim czasie komornik dowie się o nowym koncie bankowym? Ktoś działał w ten sposób? Planuję porzucić ING i przenieść się do innego banku, a gotówka wszędzie nie załatwia sprawy... Jestem licealistą i proszę bez zbędnych komentarzy w stylu "zapłać złodzieju..." itp. Taguje #kryptowaluty bo z tego banku robiłem zakupy na @Bitbay

#kryptowaluty #prawnik #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: a co to za różnica kiedy się komornik dowie? Prędzej czy później będziesz musiał to spłacić. Idź do komornika, pogadaj jak człowiek to rozłoży Ci na jakieś sensowne raty i tyle. Swoje zobowiązania się płaci a nie kombinuje i od nich ucieka.
@AnonimoweMirkoWyznania: z tego co kojarzę to dopiero zacznie Ci zabierać kasę jak zrobisz obrót 10tys zł od momentu zajęcia, czyli do tego czasu możesz normalnie korzystać z konta. Tak jak wyżej pisali, lepiej idź się dogadaj i płać po parę złotych to odpuści a jak nie to jeżeli faktycznie jesteś licealistom to możesz przeczekać ileś tam czasu aż stwierdzą "nieściągalność" i umorzą Ci dług - no ale wtedy odpada korzystanie z
Co miesiąc masz kwotę wolna od zajęcia komorniczego. Wynosi ona trochę ponad 1500 zł. Komornik może ściągną środki z salda powyżej kwoty wolnej od zajęcia.
Polecam założyć sobie Revoluta, wpłacać na konto maks 1500 zł miesięcznie, doładowywać kartą do rachunku konto w Revolut i korzystać na codzień z karty Revolut.
Źle kojarzysz, nie pisz bzdur.


@Dawidu22: dobrze kojarzę i to Ty się mylisz i piszesz bzdury. Wystarczy 5 sekund by to wyszukać w google jemioło.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Komornik-wszedl-na-konto-ile-moze-zabrac-3005981.html

Środki wolne, aktualnie do wysokości 3833,84 zł x 3, czyli 11.501,52 zł w ogóle nie ulegają zajęciu, a tym samym nie jest potrzebna zgoda komornika na ich wypłatę. Dopiero po wyczerpaniu tej kwoty, bank ma obowiązek przelewać na konto komornika wszystkie wpływające na zajęte konto
@allthethings:
Wystarczy 5 sekund by to wyszukać w google dzbanie. Jeżeli już szukasz to znajdź może jakiś bardziej aktualny artykuł, nie z 2013 roku.
Od 2017 roku miesięczna kwota wolna od zajęcia wynosi 75 % najniższego wynagrodzenia.
Poczytaj o tym dzbanie.
nie no. Ty tak serio? Napisałeś bzdury, zwróciłem Ci uwagę. Czy serio tak ciezko było to sprawdzić? Aleee nieee, nie wiem ale się wypowiem.


@Dawidu22: Po pierwsze to napisałem "o ile dobrze kojarzę..." co okazuję się, że dobrze kojarzyłem ale moja wiedza na ten temat jest już nieaktualna. Także nie uważam, żeby to były bzdury. A czy tak ciężko było Ci napisać od razu zamiast "bzdury" to "nie @allthethings Było tak
@allthethings: A jak można nazwać kogoś kto nie orientuje się w sprawie, ale i tak się wypowiada?
Dla mnie dzbanem jesteś Ty. W dodatku po moim zwróceniu Ci uwagi znalazłeś artykuł sprzed pięciu lat, byle tylko udowodnić, że to Ty masz rację. No stary, tym przegrałeś totalnie. Jeszcze wypomniałeś mi, że taką informację idzie znaleźć w 5 sekund xD
I ok, mogłem od razu napisać jakie przepisy są obecnie. Ty natomiast