Wpis z mikrobloga

Chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami po grze Doki Doki Literature Club. Uwaga na spoilery jeśli ktoś zamierza zagrać.

Co mogę powiedzieć? Jest mi strasznie smutno. Gra bardzo mi się podobała, nie mniej jednak z racji że jestem większym lub mniejszym stopniu depresyjny to poczułem się jakbym dostał w mordę.
Na początku spodobała mi się Yuri, była bardzo w moim guście, spokojna i cicha. Lubiła czytać horrory podobnie jak ja. Z wyglądu też fajniusio ale kiedy przeczytałem pierwszy wiersz Sayori byłem zauroczony jej wnętrzem, oraz tym co zobaczyłem oczami wyobraźni czytając to. Czułem się okropnie raniąc ją potem ale jednak skoro już postanowiłem zdobyć serduszko Yuri to nie chciałem skakać z kwiatka na kwiatek i konsekwentnie dążyłem ku niej. Pożałowałem tego na koniec pierwszego aktu który na początku mylnie wziąłem za koniec gry. Widok wiszącej Sayori wstrząsnął mną, podobnie jak jej ostatni wiersz.

Poczułem się jak Okabe Rintarou z Steins;Gate widząc śmierć Mayuri. Fanatycznie wręcz rzuciłem się ku menu by wczytać zapis i dokładnie jak Okabe cofnąć się w czasie by zmienić bieg historii. To co tam zobaczyłem było dla mnie jak drugi cios. Zdeformowana Sayori i brak zapisów. Byłem w szoku.

Zacząłem nową grę z myślą że zacznę wszystko od początku, ojj myliłem się. Gra toczyła się dalej, a każda kolejna wspominka twórców o Sayori była jak kolejny nóż wbijany w moje serce. Kiedy zobaczyłem opcję przeczytania dodatkowego wiersza i było tam napisane tylko ,,Kocham Cię" myślałem że się rozkleje.

Po zakończeniu całkowicie gry od razu odpaliłem ją na nowo, chciałem nie dopuścić do tej tragedii. Chciałem już być tylko z Sayori i widzieć ją szczęśliwą. Kiedy okazało się że nawet wtedy kiedy z nią jestem, akt kończy się dla niej tragicznie, zrezygnowany wyłączyłem to, nie chcąc więcej oglądać jej cierpienia samemu to przeżywając przy okazji.

Czy mogę polecić tę grę? Jak najbardziej. Czy powinna w to grać osoba z depresją? Nie bardzo.


#animedyskusja #anime #dokidokiliteratureclub #sayori

k.....i - Chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami po grze Doki Doki Literatur...

źródło: comment_TygU2lOh07etpkIBWJ1g2abPx43cxH7w.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kotoamatsukami ja miałem ending że zaczyban od nową grę ale bez sayori, zastepuje ją Monika jest ona przewodnicząca jak i moją przyjaciółką.

Btw. Pierw zaznaczyłem że ją kocham i ona się ucieszyła(zakończenie chyba takie samo bo sam przyszedłem do szkoły,nie odbierała telefonu) ale później wróciłem do zapisu i wybrałem że jest moja najlepszą przyjaciółką.

  • Odpowiedz
@kotoamatsukami teraz właśnie gram tak samo tylko że wybrałem natsuki tak jak wcześniej..ale historia jest zupełnie inna..zaczynają się wyzywać od dziwek a ja czytam teraz książkę z tą co czyta horrory. Sama gra jest specjalnie zbugowana.
  • Odpowiedz