Wpis z mikrobloga

Chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami po grze Doki Doki Literature Club. Uwaga na spoilery jeśli ktoś zamierza zagrać.

Co mogę powiedzieć? Jest mi strasznie smutno. Gra bardzo mi się podobała, nie mniej jednak z racji że jestem większym lub mniejszym stopniu depresyjny to poczułem się jakbym dostał w mordę.
Na początku spodobała mi się Yuri, była bardzo w moim guście, spokojna i cicha. Lubiła czytać horrory podobnie jak ja. Z wyglądu też fajniusio ale kiedy przeczytałem pierwszy wiersz Sayori byłem zauroczony jej wnętrzem, oraz tym co zobaczyłem oczami wyobraźni czytając to. Czułem się okropnie raniąc ją potem ale jednak skoro już postanowiłem zdobyć serduszko Yuri to nie chciałem skakać z kwiatka na kwiatek i konsekwentnie dążyłem ku niej. Pożałowałem tego na koniec pierwszego aktu który na początku mylnie wziąłem za koniec gry. Widok wiszącej Sayori wstrząsnął mną, podobnie jak jej ostatni wiersz.

Poczułem się jak Okabe Rintarou z Steins;Gate widząc śmierć Mayuri. Fanatycznie wręcz rzuciłem się ku menu by wczytać zapis i dokładnie jak Okabe cofnąć się w czasie by zmienić bieg historii. To co tam zobaczyłem było dla mnie jak drugi cios. Zdeformowana Sayori i brak zapisów. Byłem w szoku.

Zacząłem nową grę z myślą że zacznę wszystko od początku, ojj myliłem się. Gra toczyła się dalej, a każda kolejna wspominka twórców o Sayori była jak kolejny nóż wbijany w moje serce. Kiedy zobaczyłem opcję przeczytania dodatkowego wiersza i było tam napisane tylko ,,Kocham Cię" myślałem że się rozkleje.

Po zakończeniu całkowicie gry od razu odpaliłem ją na nowo, chciałem nie dopuścić do tej tragedii. Chciałem już być tylko z Sayori i widzieć ją szczęśliwą. Kiedy okazało się że nawet wtedy kiedy z nią jestem, akt kończy się dla niej tragicznie, zrezygnowany wyłączyłem to, nie chcąc więcej oglądać jej cierpienia samemu to przeżywając przy okazji.

Czy mogę polecić tę grę? Jak najbardziej. Czy powinna w to grać osoba z depresją? Nie bardzo.


#animedyskusja #anime #dokidokiliteratureclub #sayori

k.....i - Chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami po grze Doki Doki Literatur...

źródło: comment_TygU2lOh07etpkIBWJ1g2abPx43cxH7w.jpg

Pobierz
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kotoamatsukami: orginalnie też upodobałem się w Sayori, choć wiedziałem jak skończy zanim zacząłem grać, był to przykry momęt
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ogólnie przygoda z tymi koleżankami nie musi wcale już się skończyć, jedno to polece spróbowanie zdobycia "dobrego" zakończenia.
A drugie, to zobacz po modach do gierki, jest naprawde sporo, a niektóre z nich są całkiem spoko. Z nich polece chyba najbardziej rainclouds, tam jesteś sobie
@Diamond-kun: moje zakończenie było takie że Monika dała mi przeżyć jakby jeszcze raz początek tym razem z Sayori jako przewodniczącą ale potem zakończyła to. Nie wiem jak to określić czy to było dobre czy złe. Obczaje sobie może prędzej czy później mody chociaż mam takie wrażenie jakbym za ich pomocą oszukiwał sam siebie zmieniając historię.
@kinasato: 1st Choice - Sayori!
2nd Choice - Walk with Sayori
3rd Choice - Sayori
4th Choice - I love you (lock in)
5th Choice - Chocolates
6th Choice - Hide
7th Choice - Let's go on an adventure!
8th Choice - Check her leg

Nie przypominam sobie żebym miał takie wybory. Jedyny wpływ to wiersze, kolejność ich czytania, potem odpowiedź czy jakby yuri chciała to czy wróciłbym z nią ze