Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 76
Szczerze, RDR2 wywołuje opad szczęki. To jest tytuł tak bardzo na przekór temu gdzie zmierza branża i w kogo celuje aż zapiera dech, że ekipa od R* poszła tak bardzo na przekór trendom. Chyba że celujemy w dorosłego odbiorcę który chce pograć spokojnie z dobrze dawkowaną adrenaliną - wtedy dostajemy to na co liczyliśmy, wreszcie gra akcji która nie skupia się na samym mordowaniu npc, a już z pewnością nie na bezkarnym mordowaniu. O ile całą serie gier pod znakiem GTA uważam za wybitne, o tyle RDR2 traktuję jak o rząd wielkości bardziej realistyczne przedstawienie świata w którym mogliśmy grać a tym samym wirtualnie żyć. Rockstar w GTA zawsze przerysowywał świat w którym graliśmy, bo czy ktoś byłby wstanie uwierzyć że tak było naprawdę? A w RDR2 ta granica między tym co nierealne a tym co było w rzeczywistości się zaciera, łatwo uwierzyć w to że Dziki Zachód u swego schyłku był taki jak nam się to przedstawia w grze. Świat brutalny i zmierzający ku zmianom.
Ilu z Was grających w tą gre miało obawy idąc w nocy do obozu NPC? W tym świecie nigdy nie wiesz co cię spotka, czy za chwilę rozegra sie walka o życie, czy też ktoś poprosi o jakiś składnik do idealnego bimbru, bo obecny kopie ale to nie to. Sytuacji tych jest sporo, czasem ktoś pogada jak dasz mu Whiskey, czasem pijany wpadnie w ognisko i spłonie na twych oczach. Chciałoby się powiedzieć życie i chyba tak jest, RDR2 pomimo wciąż istniejących przerysowań, jest grą o życiu na Dzikim Zachodzie i jest najlepszą grą osadzoną w tych klimatach. Świat rdr2 jest najbardziej zbliżonym do rzeczywistości światem od Rockstar i to z dążeniem do jak największej dawki realizmu. Red Dead Redemption 2 to gra wybitna a jednocześnie nie dla każdego.
#rdr2 #xboxone #ps4 #pcmasterrace
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@ThirdPart: zdecydowanie gra conajmniej tej generacji konsol. Trochę szkoda W3 bo to też gra wybitna, jednak myślę ze Rockstar pozamiatał w tym momencie i już nic lepszego na tej generacji konsol nie zobaczymy. Z jednej strony to zapowiada zmiany bo gdzie GTA 6? Next gen jak nic i to niedługo, a z drugiej strony szkoda bo po rdr2 i w3 widzimy jaki potencjał dzremał w obecnej generacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@The_Riddler: tak, tylko mówiąc o tak zasłużonym w historii producencie jak Rockstar trudno nie mówić o wyznaczaniu trendów bo kto jak nie oni? Tym bardziej że Rockstar do tej pory nie zaliczył wpadek i śmiało można iść do bukmachera i obstawiać w ilu milionach sprzeda się nowe GTA. Taka specyfika firmy która do rdr2 przygotowuje dwie wersje głosu - normalną gdy jesteś blisko i krzyk gdy jesteś daleko - szczegół ale
@sodomek: Zgadzam się i podoba mi się wspomnienie o tym, że ta gra jest mocno na przekór kierunkowi, w którym idzie w obecnych czasach branża. Jest kilka tytułów obecnej generacji, które odpuściłem z uwagi na decyzje twórców, z głowy wymienię choćby Battlefronta 2, Sea of Thieves i Battlefield 5. Te gry zostają wydane jako nieskończone, niedpełne, i pomimo świetnego gameplayu nie kupiłem ich, choć bardzo chciałem. Rdr2 jawi się w tym
Za. Opowiedziana historię i jej spójność w tym roku wygrywa u mnie God of War. W rdr2 można całkowicie wyciąć wyspę i nic nie straci.
Gow jako całość wygrywa, w rdr2 są za to momenty
takie jak szturm posiadłości briaithwaite czy powrót z wyspy, może dlatego zrobili ten fragment xd.
Tak czy siak wybitna gra. Ja jedka wolę bardziej skondensowane historie.
@sodomek: Gra bardzo dobra, dopracowana w każdym calu, ale nie dla każdego. Ludzie którzy lubią dynamiczne gry, w których dużo się dzieje nie mają czego tu szukać. Największy minus tej gry to sterowanie. Pad ma 4 przyciski + 4 triggery + 2*4 + 2 analogi + 3 klawisze opcji + 4 klawisze d-pada co daje 25 przycisków i okazuje się, że to za mało, żeby ogarnąć sterowanie w tej grze. Jak