Wpis z mikrobloga

Najbardziej niebezpieczną cechą prawicy jest pogarda dla indywidualizmu i niezależności jednostki motywowana ksenofobią. 70 lat temu naziści kolektywnie obwiniając wszystkich Żydów o niepowodzenia Niemiec, doprowadzili do jednej z najbardziej odrażającej zbrodni w historii ludzkości, a dzisiaj przedstawiciele prawicy cieszą się z faktu, że walczący o wolność Ujgurzy są zamykani w obozach pracy, tylko dlatego że wyznają tę samą religię co jakiś sprawca zamachu w Europie.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polityka
  • 44
@liberalnysernik: najbardziej niebezpieczną cechą lewicy jest ciągłe generalizowanie. 70 lat temu niemieccy narodowi socjaliści, przyjaciele socjalistów ludowych ze Związku Sowieckiego doprowadzili do jednej z najbardziej odrażającej zbrodni w historii ludzkości właśnie przez generalizowanie. Zabawne jest to, że dziś lewica próbuje, dość nieudolnie, wybielać się i robić z hitlera czy stalina prawicowców xD
@ZeromNesse
1. Dzisiejsza lewica z komunizmem ma tyle wspólnego co nic. Poza tym nigdzie nie stwierdziłem, że lewica w swojej historii nie zrobiła niczego złego.

2. Nie jestem lewicowcem tylko liberałem.

3. Nazizm to ideologia prawicowa i zdanie wykopków bez wiedzy politologicznej, dla których jedyna prawica to państwo skrajnie wolnorynkowe według Korwina, a wszystko inne to lewactwo, tego nie zmieni.
@liberalnysernik:
1. Sama nazwa partii Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei wskazuje do kogo adesowana była oferta polityczna. Były to najogólniej mówiąc "doły społeczne", w żadnym razie elity, które długo odczuwały niechęć do Hitlera jako "parweniusza na salonach". Nieliczna opozycja antyhitlerowska wywodziła się przede wszystkim ze srodowisk arystokratycznychi chrześcijańskich. Natomiast "szarzy Niemcy" darzyli Fuehrera uwielbieniem do końca wojny.
2. Politykę gospodarczą III Rzeszy cechował daleko posunięty interwencjonizm państwowy - kontynuacja "pruskiego socjalizmu" z czasów
Najbardziej niebezpieczną cechą prawicy jest pogarda dla indywidualizmu i niezależności jednostki motywowana ksenofobią.


@liberalnysernik: Libertarianie i konserwatywni liberałowie słyną wręcz z kolektywistycznego podejścia

70 lat temu naziści kolektywnie obwiniając wszystkich Żydów o niepowodzenia Niemiec, doprowadzili do jednej z najbardziej odrażającej zbrodni w historii ludzkości


Czy Związek Radziecki był prawicowy, wysiedlając za przynależność narodową albo konfiskując mienie i zsyłając do łagru za przynależność klasową? Czy Demokratyczna Kampucza, masowo zabijająca ludzi wziętych za
C.....y - > Najbardziej niebezpieczną cechą prawicy jest pogarda dla indywidualizmu i...

źródło: comment_eCwxGHSQKRVGSK2SCbWO6NIfgzt2IguU.jpg

Pobierz
@liberalnysernik: prawice wyróżnia nienawiść do jednostki dlatego jest za wolnym rynkiem , niskimi podatkami, łatwością zakładania biznesu etc. Natomiast lewica kocha wolność dlatego dąży do gospodarki centralnie planowanej, wysokich podatków , cenzury wypowiedzi poprzez poprawność polityczna . Ja nie wiem jak można zresztą partie Narodowo-Socjalostyczna nazywać prawicą, to jakis analfabetyzm historyczny