Wpis z mikrobloga

Jednym z najbardziej intrygujących mnie fenomenów Szkolnej jest to, jak mało informacji o jej bohaterach dostajemy z zewnętrznych źródeł. Konon pracował w paru zakładach, a znając jego osobowość, ciężko go było nie poznać. Suchy i Czarny mają niewiele ponad 40 lat, więc ich rówieśnicy z pewnością ogarniają neta. Biorąc pod uwagę skłonność ludzi do chwalenia się wiedzą, która jest dla innych niedostępna, niesamowicie dziwi mnie to, że nikt nie pomógł w rozwiązaniu wielu starosielskich zagadek. Jedyne przypadki dzielenia się informacjami, jakie kojarzę, to te szerzone przez członków P21, a w dodatku wiele z nich ciężko uznać za wiarygodne i traktuję je głównie jako plotki (np. przeżarcie przez Konona zasiłku pogrzebowego za brata) [na dobrą sprawę P21 można też uznać za wewnętrzny krąg]. Zupełnie jakby wszyscy ludzie, którzy mieli kiedykolwiek styczność z Kononem byli świadomi klątwy Szkolnej.

#kononowicz
  • 30
@nswl015: Po prostu tym ludziom nie chce się pielęgnować historii czegoś, co uznają za nieciekawą i kompromitującą wręcz codzienność ich życia, do tego nie mają czasu, bo mają inne zainteresowania i obowiązki. Nie dziwię im się, też nie chciałbym pod własnym nazwiskiem być utożsamiany z takim marginesem. Do tego ci ludzie pewnie by chcieli, aby Starosielce były znane z czegoś bardziej atrakcyjnego niż trzech patologicznych meneli. W Starosielcach jest jakiś klub
@nswl015:
Opinie jakie wyczytalem na necie przez lata (artykuly, fora, komentarze na yt itp):
Rodzina Konona sprowadzila sie do Bialegostoku w polowie lat 70tych i mieli opinie nieco dziwnych i trzymajacych sie na uboczu. Nie utrzymywali z miejscowymi zadnych blizszych kontaktow, a w dodatku ich hodowla swin w srodku dzielnicy miasta, jaka staly sie Starosielce, powodowala konflikty z sasiadami (to akurat moze byc brednia, bo na starym filmie Niemieckiego widac ,
@nswl015: Mniej najbardziej zastanawia dlaczego Major przeprowadził się do Knura,mówił sam że mieszkał na ul.świętojańskiej,nie wierze że w gorszych warunkach niż obecnie( w małym pokoiku z śmierdzącym knurem)
@nswl015: Cały problem polega na tym, że my, "kononolodzy" widzimy ten temat zupełnie inaczej niż ludzie "z zewnątrz". Dla nas postaci Uniwersum to obiekty zainteresowania. Staramy się poznać historie tych gości, z dostępnych fragmentów poukładać te historie w pewną całość, połączyć je, a dzięki temu zrozumieć pewien fenomen socjologiczny, który odgrywa się codziennie na naszych oczach. Tymczasem dla przeciętnego człowieka Konon, Struś bombaski i senior Bezprotezjano to po prostu garstka losowych
@SP_Alfa_Kilo: Ja bym jeszcze dodał do tego, że ludzie z zakładów gdzie rzekomo pracował Kononowicz są obecnie w okolicy 50-60 lat, pewnie to prości ludzie, którzy na FB życzą sobie rano "smacznej kawusi", wstawiają foty z rodziną i wejdą czasem na jutube, żeby posłuchać disco polo. A samego Kononowicza mogą pamiętać jak przez mgłę, tak jak mówisz. Z Nitrodolskim podobnie, w kryminale takich ludzi jak on jest na pęczki (z uzależnieniami,
@SP_Alfa_Kilo: @Zwichrowany:
Konon klamie, jesli chodzi o jego rzekome "prace".
Skupmy sie na tym co wiemy na 100proc: urodzil sie w 63r. Skonczyl szkole zawodowa w wieku okolo 19lat, wiec w 1982r. Oficjalnie bezrobotny jest od 1994r, wiec zostawia nam to jedynie 12lat "aktywnosci zawodowej" Misia. Biorac pod uwage jego lenistwo, oraz fakt, ze Konony hodowali swinie, Tatus i Mamusia mieli emerytury a Bogus rente chorobowa, Zarlak zyl pewnie przez
@nswl015: przedmówcy ładnie opisali sprawę, ja dodam od siebie tyle, że przecież w morzu komentarzy na YT może i pojawiają się czasem jakieś wpisy osób znających naszych bohaterów, tylko kto by to wszystko czytał?
Uch, nie spodziewałem się, że mój wysryw poskutkuje taką dyskusją. W każdym razie, skoro tak, to odniosę się do kilku argumentów.
@GejBozy: z tego co napisałeś można wywnioskować, że głównie chodzi ci o sąsiadów. W okresie pierwszej fali popularności Kononowicza niespecjalnie wzbraniali się przed kontaktami z mediami (jakieś ogólne artykuły o życiu Konona lub sprawa z gwałceniem matki). Anonimowość zachować jest łatwo, a nawet jeśli nie, to nie powinno to stanowić większego problemu - Nati ze swoim konkubentem #!$%@? sporo hajsu dzięki lajtom w czasach, kiedy praktycznie nie było przykrych komentarzy pod
@Docent_nauk: akurat w to, że Konon pracował w jakichś zakładach jak najbardziej jestem w stanie uwierzyć, głównie ze względu na to, co napisał @kfiatek_na_parapecie (przymus pracy). Mam też teorię (zupełnie z #!$%@?, jednak wydaje mi się, że ma trochę sensu), że Konon kiedyś nawet lubił pracować, jeszcze za czasów PRLu, a potem po prostu zupełnie nie przystosował się do zmian na rynku pracy, które nastąpiły. Pewnie wtedy też był niesamowicie upierdliwy
@SP_Alfa_Kilo: wiadomo, randomy ani nie mają żadnej potrzeby dzielenia się tym, nawet jeżeli coś tam słyszeli o renesansie Kononowicza, ale naprawdę bardzo ciężko mi uwierzyć w to, że nikt, kto poznał bohaterów uniwersum w realu, nie jest w miarę aktywnym widzem obecnych kanałów. Wszyscy mówicie tutaj o Kononie, Suchym i Menelu, ale przecież interesujących postaci jest znacznie więcej - Starosiuk, rezyser Niemiecki itd. Mnie nie dziwiłoby to, gdybyśmy mieli bardzo mało
@BrockLanders: zapewniam cię, że takie coś nie umknęłoby uwadze widzów. Komentarzy jest zazwyczaj kilkaset pod każdym filmem, solidnych Kononologów pewnie z 200-300 przynajmniej (estymuję na podstawie quizów, które tu kiedyś zamieszczałem), większość przynajmniej rzuca okiem na dyskusję pod filmami.
Nati ze swoim konkubentem #!$%@? sporo hajsu dzięki lajtom w czasach, kiedy praktycznie nie było przykrych komentarzy pod adresem Krzyśka i Wojtka. Informacji o redaktorach jest mnóstwo, ale nigdy żadna krzywda im się nie stała.


@nswl015: Kanapki z serem spod napleta Majora, afera pożarowa, "wstawaj z wyra hipopotamie" itd...