Wpis z mikrobloga

Poniżej odpowiadam na dużo pytań, ale najpierw wprowadzenie...

Miesiąc temu skończyłem długi romans na wyłączność z #pcmasterrace i zakupiłem #ps4. Jest to długa miłość od zakochania w 286 przez kolejne szybsze i łatwiejsze blachary :) Miłość przerwana dopiero w 90tych pewną szarą myszką z Japonii. Nigdy nie zapomnę jak w środku nocy potrafiła doprowadzić moje serce do palpitacji przy Resident Evil 2 używając wibracji :). Jednak nigdy nie przerwałem związku z blacharami, więc jak romans z #psx się urwał wróciłem do stałego związku z PC, aż na ostatnim Black Friday wpadła mi w oko PROstytutka :)...
Po miesiącu zdrad mogę powiedzieć, że prosiaczka dała mi to czego blachary nie potrafiły.

Jak widzicie na zdjęciu próbowaliśmy różnych pozycji... I tu pytanie do Was! Kończy mi się lista dozwolonych pozycji. Zostały na niej:
Detroid Become Human, MGS V i SPYRO choć to już naciągane, bo przyrzekałem jej, że będę jej kupował tylko ekskluzywną zawartość a nie taką co zaraz sprawdzę w domu na GTX1070. Panowie, tak wiele mieliście romansów i randek, co byście poradzili? #pytanie #kichopyta serio, bo niektórzy od czterech lat przeżywają podobny związek, więc każdy TIP na wagę złota, bo przedłuży miłość... Jak romans przetrwa to może zdążę jeszcze spróbować: CTR i RE:2

A teraz odpowiedzi na pytania:
#ps4 czy #xbox ? Dla kogoś kto ma w domu PC z grafiką 4-8GB absolutnie #playstation, bo nigdzie indziej nie przeżyje egzotycznych hiciorów z tej półki a warto. Jeśli ktoś nie ma pieca w domu to Mikromiętcy oferują więcej gier za mniejszą kasę. KONIEC WOJNY :)

wersja #slim czy #pro - też się zastanawiałem czy dopłać, ale ze względu na duży ekran i coraz bardziej wymagające gry dopłaciłem i nie żałuję.

#gry do grania z #rozowypasek :) Polecam A Way Out, GTSport i wszystkie gry z playlinka (co widać). Ale na półce są tytuły, które każdy różowy pasek ora z przyjemnością jak was w pobliżu nie będzie (Last Guardian, Shadow of Colossus, Strange is Life).

#tv do grania nie używam (albo sporadycznie) - lepiej i taniej wychodzi rzutnik + kino domowe (oczywiście kwestia miejsca w pokoju - 4 metry do ściany żeby te 120-140 cali mieć - szukajcie rzutników Optoma)

#psplusa nie używam, nie gram on-line i wątpię aby darmowe gry tam rozdawana zaspokajały moje gusta...

#akcesoria do plejki warte zakupu... drugi pad, bo nie pogra się długo na jednym bez ładowania (powerbank może pomóc) i nakładki na drążki :) No i ja dołożyłem do 1TB jeszcze 500 GB (dodatkowy zewnętrzny), ale dzięki temu mam wszystko zainstalowane i aktualne.

A tak poza tym to jestem bardzo zadowolony. Pograłem w klasyki i nowości o których się mówi głośno od Wieśka. Szczególnie GOW, Spiderman i RDR2, ale też "starocie". Jeśli w 2020 będzie 10 generacja konsol z #ps5 na czele to wsteczna kompatybilność sprawi, że kupię ją wcześniej, jeśli będzie trzeba czekać na nowe gry to kilka lat później. Z VR myślę że też poczekam na kolejną generację, ale kto wie, może będą fajne przeceny :)

Z takiego #truestory to zaprosiliśmy w niedzielę na obiad rodziców i wujostwo (lvl 55-65) i na deser dostali po smartfonie z Wiedza to Potęga... Moja mama dawno się tak nie uśmiała, wręcz jak ją ostatnio o to pytałem to zaproponowała abym przyniósł grę na wigilię :) aż tato musiał protestować choć ateista i gra w Civkę od dekad. Fajnie bo gra się pytaniami dostosowywuje do większości i idą kategorie "po ich myśli" a nie muzyka i suberbohaterowie.
Z różowym też się dobrze bawimy w dwójkę, nawet mi próbuje dorównywać w GTS :)

Mam nadzieję, że wpis pomoże trochę innym niezdecydowanym na zakup. Pewnie jeszcze noworoczne przeceny nas czekają...
Aha i od razu uprzedzam hejterów... gry kupiłem w większości używane za kwotę (40-60 PLN) kilka na 70-80 PLN a najdroższa była nówka Crew 2 za 120 PLN ale zdarzały się tytuły i po 20 PLN (OLX). Reszta to prezenty :)
Jak oceniacie kolekcję? Czego z exl. tam brak?

wołam: @Khor666: @MisPluszowyZWadaWymowy:
poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/37043013/mam-prosiaka-od-3-dni-przy-okazji-sle-podziekowani/
WLADCA_MALP - Poniżej odpowiadam na dużo pytań, ale najpierw wprowadzenie... 

Mies...

źródło: comment_bVarUXEiHvyYwuLIbVRlU6HlWyrP9rIn.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
brakuje Ci Fify'19


@imateapot: miałem - kupiona z PS4 - jedyna gra jaką sprzedałem :) Mam zainstalowanego PES2019 Lite w razie jakby jakiś kolega się prosił o piłkę, ale raczej nie w moim towarzystwie :)

Co do bijatyki to na szaraka uwielbiałem Tekkena 3 i zastanawiam się nad Injustice 2 ale w sumie jeszcze sienie pytałem co warto...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP Uuuuu. Na razie rozwiazalem to tak, że pożyczyłem ps4 od szwagra i kupiłem dog of war za 110 zł nówkę ( ͡º ͜ʖ͡º). Jeżeli on nie będzie grał to kupię jeszcze RDR2 do ogrania, a później zobaczymy. Jak wyjdzie PS5 to raczej kupię. Na razie bym zrobił upgrade kompa bo mam i5 4590k, 16 ramu ddr3 i płytę główną pod 1150 Także muszę te 3 rzeczy
  • Odpowiedz
@G_Addams: Hellblades - grałem na PC kilka miechów temu (VNV Nation super :)) a Nier Automata słyszałem, że fabuła ciekawa ale trochę odstrasza mnie to granie a'la Bayonetta no a że jest też na PC to raczej nie pojawi się na półce :)
  • Odpowiedz
Również po wielu latach twardego pcmr ostatnio pograłem na konsoli, zmotywowało mnie rdr2 i powiem wam że na pewno warto dopłacić do ps4 pro, mam slima i niestety widać graficzne niedociągnięcia i spadki fps. Na szczęście konsola pożyczona :)
  • Odpowiedz
#akcesoria do plejki warte zakupu... drugi pad, bo nie pogra się długo na jednym bez ładowania (powerbank może pomóc) i nakładki na drążki :) No i ja dołożyłem do 1TB jeszcze 500 GB (dodatkowy zewnętrzny), ale dzięki temu mam wszystko zainstalowane i aktualne.


@WLADCA_MALP: jeśli nie grasz na raz więcej niż w kilka gier to większy dysk niepotrzebny. To samo z padem, nie rozumiem jak można go rozładować przy jednym posiedzeniu
  • Odpowiedz
@BatonikKokosowy: to mało grasz :) już 3 razy od full do cna rozładowałem i bez drugiego pada bym grał na powerbanku, ale różowy też potrzebuje kontrolera. Ja gram w zależności od nastroju i nie będę czekał po kilka godzin jak to jest w najnowszych tytułach aby pograć. Na standardowym 1TB zostało mi 10% a dodatkowo zeżarł 300 GB z dodatkowego dysku.
  • Odpowiedz