Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 88/150

Maison Margiela Replica - Jazz Club (2013)

Większości perfum w której jednym z wiodących składników jest alkohol nie znoszę. Tak to wygląda np. zapachami od Caroliny Herry, mam tu nam myśli m.in CH Prive gdzie dominuje whisky, wódkowe VIP Men, damskie
212 VIP, nie porywa mnie również Pure Malt Muglera, zapachy Paco, o Davidoffie czy Calvinie Kleinie nawet nie wspominając. Jazz Club należy do wyjątków, a alkohol tu przedstawiony za pomocą rumu nie zaburzą całej kompozycji, jest natualny i świetnie łączy się z tytoniem i wanilią.
Replica - Jazz Club to perfumy, które w moim mniemaniu mają imitować zapach obecny w typowych dla lat 20tych klubach jazzowych. Alkohol zmieszany z dymem tytoniowym to jak widać nie tylko moje skojarzenia z takim klimatem i sięgnął po nie właśnie Martin Margiela opierając na nim swój zapach. Spodobałby się na pewno fanom Bentleya for Man czy Bentleya Intense bo według mnie klimatem i intensywnością jest właśnie gdzieś pomiędzy tymi dwoma i Dolce & Gabbana The One. Dla ludzi lubujących w Tobacco Vanille też byłby świetną opcją. Oprócz rumu, tytoniu i wanilii da się wyczuć też pieprz czy szałwię. W składzie znajdują się także co prawda neroli i wetyweria ale ich tam nie wyczuwam, a do tego także styrax, który zupełnie nie wiem jak pachnie. Zapach ciepły, słodki i przytulny o umiarkowanej sile rażenia ale spełniający jednak swoje role w chłodniejsze dni pomimo swojej delikatności. Innych nie poddusimy ale sami też o nim nie zapomnimy. Spokojnie do używania i przez facetów i przez kobiety i bardzo
podobający się otoczeniu. Jak je przyniosłem do domu razem z 3 innymi perfumami to zdeklasował je doszczętnie według mojej dziewczyny, także ma coś w sobie bez dwóch zdań. Jak na niszę to cenowo też wypada całkiem ok. Polecam.

typ:spicy-sweet
zapach: 8,0/10
trwałość: 7,5/10
projekcja: 7,0/10
cena: 350 zł za 100 ml
https://www.parfumo.net/Perfumes/Maison_Margiela/Replica_Jazz_Club
https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Martin-Margiela/Jazz-Club-20541.html
drlove - #150perfum #perfumy 88/150

Maison Margiela Replica - Jazz Club (2013)

...

źródło: comment_UaIT4H6HjAiaue35vU14giVGbsygZWhf.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@dr_love: Wypsikałem już próbkę 1.5ml i zdecydowanie będę kupował. Uwielbiam jazzowe klimaty, a jednym z moich marzeń jest odwiedzić taki klub gdzieś w Nowym Orleanie. Podoba mi się koncepcja Margieli kojarzenia miejsc z zapachami i wąchając to naprawdę widzę klub jazzowy. Widzę zadymiony lokal, może jakimiś waniliowymi cygaretkami, widzę kokosowego (tego w spisie nut nie ma, ale może połączenie innych zapachów sprawia takie wrażenie) drinka, no i jest też rum. U
  • Odpowiedz
  • 0
@Onifai próbkę kupowałes w pl? Bo widzę że dostępny jest tylko w jednym sklepie cały flakon... To może uzbiera się ekipa na rozbiórkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MMM22: Próbkę zamówiłem w nose.fr do zakupu aventusa. Ja na pewno będę za jakiś czas rozbierał bo potrzebuje 50 ml max. Mam nadzieje, ze wyrobie się jeszcze tej zimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr_love: Mam otwarte linki do zakupu Costume National HOMME i właśnie tego. Mam, regularnie używam i bardzo lubię BENTLEY FOR MEN ABSOLUTE. Czy można ten i Bentleya określić jako podobne "ideologicznie"? Chciałbym coś w podobnym stylu, ale jednak wyraźnie innego. Jak rozumiem, Costume National HOMME jest tutaj bezpieczniejszym wyborem, bo całość jest zupełnie inna. Co myślisz?
  • Odpowiedz
@Onifai uch, mam nadzieję, że uda mi się złapać rozbiórkę, bo naczytałem się sporo przychylnych recenzji. szczególnie, jeśli tutaj padają tutaj porównania do The One i Tobacco Vanille, czyli mojego absolutnego topu na ten moment.
  • Odpowiedz