Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki! Doradźcie mi. Jak będąc kompletnym debilem nauczyć się angielskiego? Chodziłem na lekcje z native speakerem, osłuchiwałem się oglądając angielski youtube, robiłem pieprzone karteczki ze słówkami... Ciągle mam problemy, mało rozumiem, mało potrafię powiedzieć... W jaki sposób nie zacznę się uczyć to zaraz mam wrażenie, że zaczynam od dupy strony i w końcu nie robię nic. Denerwuje mnie to strasznie...
#angielski #jezykiobce #edukacja #rozwojosobisty #denerwujemniemojaglupota
  • 5
@PierwiastekZdwoch: mam tak samo, ciągle czuję, że umiem zbyt mało. Na razie zaczaąłem się otaczać wszędzie językiem, język w telefonie, na kompie, na razie napisy w serialach pol, potem ang. Muszę siąść do słówek. Powtórzę co inni mówią - najlepiej złapać język w kraju gdzie go używają i nie masz wyboru :p Kolega wyżej też zadał ważne pytanie, może robisz coś nieefektywnie :/
@PierwiastekZdwoch: @fajny_kapelusz: Powiem wam koledzy jak ja się uczyłem, a jestem na poziomie C2 (tak, mam na to kwita - CPE).
Do b1/b2: Oglądanie filmów z napisami pol/eng. Czasami wielokrotnie ten sam film, osluchiwanie się z frazami, zapamiętywanie ich, zapisywanie zwrotów gramatycznych, których się nie rozumie (oczywiście warto miec kogos, kto wytłumaczy)
Warto nauczyc się na PAMIĘĆ phrasal verbs.
Na poziomie b2, myślisz że już umiesz angielski i zaczynasz cwaniakować,
Spróbuj zanurzyć się w angielskim. Ustaw sobie telefon i kompa na angielski, oglądaj filmy i youtuba z napisami a potem bez nich, jak zaczniesz rozumieć. Fajnym, prostym serialem do nauki są Friends, bo używają prostego, codziennego języka z wyraźną wymową. Jak najwiecej elementów życia po angielsku ;) a jeśli chciałbyś potestować naszą apkę, odezwij się w prywatnej wiadomości, damy Ci darmowy dostęp na kilka dni. Powodzenia!