Wpis z mikrobloga

Świąteczny nadszedł czas...

Tylko przypominam akcję którą jakiś miesiąc temu robili ateiści (pic. related) XD.

Jak zwykle razem ale nie tym razem. Jak mnie edukowano ten miesiąc temu im bliżej świąt tym % ateizmu w ateistach spada.
Około Wigilii wynosi w przeciętnym gimboateiście jakieś 40~50%
Stu procentowi ateiści będą zawiedzeni ¯\_(ツ)_/¯

A ja życzę wesołych świąt :)

#humorobrazkowy #heheszki #bekazateistow #ateizm #gimboateizm
FlaszGordon - Świąteczny nadszedł czas...

Tylko przypominam akcję którą jakiś mies...

źródło: comment_YO1Y8cU4gGReWGNs2aIXUsKtoyn18Xmb.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@FlaszGordon: przeciez spędzanie świat dla większości nie ma żadnego związku z religią, to po prostu tradycja i świetny moment do spędzenia czasu z rodziną (dzięki temu że jest zima w więc mrlancholijny czas no i wszyscy mają w tym czasie wolne) a katole robią z tego nie wiadomo co. Jeśli ten obrazek serio zrobił ateista a nie jakiś troll no to cóż, po prostu był debilem.
  • Odpowiedz
Wigilia to tradycja po prostu. Wiara nie odgrywa tu wielkiej roli.


@Aokx: pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę. Nie można rozdzielać Boga z Kościołem, wigilii z wiarą katolicką czy wiary w Boga z podporządkowaniem Kościołowi. Aczkolwiek rozumiem Cię, że masz taki umysł wyznający taką logikę. Ja wolę wóz albo przewóz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kontonr77

Gimboateusze będę teraz zakłamywać rzeczywistość twierdząc że Boże Narodzenie to tradycja tylko i nie ma nic wspólnego z religią. No ale trudno oczekiwać rozsądku i krzty racjonalizmu


Rzeczywiście trudno oczekiwać rozsądku u kogoś tak zacietrzewionego. Ja jestem agnostykiem i przeciwnikiem religii ale święta obchodzę. I patrz, żyję! Uważam, że wierzący w różne bozie mają jakąś dysfunkcję w mózgu, ale będę jadł kolację wigilijną, bo dla mnie to żaden religijny obrządek,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@FlaszGordon: istnieje różnica między ateizmem a chrześcijaństwem. To drugie jest religią a pierwsze nie. Dzięki temu ateista może sobie uczestniczyć w świętach jakich chce, wybierać z nich czynności jakie mu się podobają a nawet jeść co chce.
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Boże narodzenie ma tyle wspólnego z religią w dzisiejszych czasach, że ateiści mogą ją swobodnie obchodzić jako świeckie święto, bo jedynie czego nie zrobią to nie pójdą do kościoła i ewentualnie nie podzielą się opłatkiem
  • Odpowiedz
@simperium: No odnosi się i myślisz, że jak ateista podzieli się opłatkiem z babcią to spłonie? Ateista ma gdzieś ten symbol, robi to bo robił to od dziecka, a teraz nie będzie strzelał fochów i zamykał się w piwnicy bo jako niewierzący nie powinien siadać przy stole razem z rodziną.
  • Odpowiedz
p0lsce cokolwiek byś nie zrobił jako ateista to i tak źle. Obchodzisz swieta jak wszscy zeby problemów nie robic to źle. Nie obchodzisz też źle bo jak to z rodzinkom nie siondziesz do stołu


@elo490500: ależ wszystko jest dobrze tylko że ci gimboateisci są pierwsi do krzyczenia a jak przychodzi do czynów to nikogo nie ma xD tu nie chodzi o bycie ateistą tylko o bycie hipokrytą ( ͡°
  • Odpowiedz