Wpis z mikrobloga

Świąteczny nadszedł czas...

Tylko przypominam akcję którą jakiś miesiąc temu robili ateiści (pic. related) XD.

Jak zwykle razem ale nie tym razem. Jak mnie edukowano ten miesiąc temu im bliżej świąt tym % ateizmu w ateistach spada.
Około Wigilii wynosi w przeciętnym gimboateiście jakieś 40~50%
Stu procentowi ateiści będą zawiedzeni ¯\_(ツ)_/¯

A ja życzę wesołych świąt :)

#humorobrazkowy #heheszki #bekazateistow #ateizm #gimboateizm
FlaszGordon - Świąteczny nadszedł czas...

Tylko przypominam akcję którą jakiś mies...

źródło: comment_YO1Y8cU4gGReWGNs2aIXUsKtoyn18Xmb.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Festiwal #!$%@? czas zacząć. XD

Przecież święta dla 90% społeczeństwa (w tym wierzących) to okazja do spotkań, odpoczynku i jedzenia potraw, których nie ma na co dzień. Wbijcie to sobie w końcu do zakutych łbów. Choinka, gwiazdki, aniołki i Św. Mikołaj to już pop kultura, a nie wymiar religijny.
  • Odpowiedz
  • 3
@kontonr77 > Gimboateusze będę teraz zakłamywać rzeczywistość twierdząc że Boże Narodzenie to tradycja tylko i nie ma nic wspólnego z religią.

Jako ateista mam powód do świętowania:
Według kalendarza Słowian 24 grudnia to Święto Kolady.
Wszystko co zostało upieczone i uwarzone dzień wcześniej, było konsumowane na wielkiej plemiennej wieczerzy, która składała się z dziewięciu potraw. Podczas posiłku, śpiewano pieśni, a potem następowały wróżby. Teraz wszyscy znamy to święto jako wigilię Bożego
  • Odpowiedz
Swoją drogą niezła patola z ciebie, że w ogóle rozważasz nawet w hiperboli naplucie komuś w twarz.


@DiscoKhan: rozważać mogę co chcę, najważniejsze są czyny. I jak ci się klękało przy spowiedzi przed tymi chrzcinami, jaka była formułka - jakie grzechy wymyśliłeś, przyznałeś się do masturbacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: agnostyk here, ale święta lubię obchodzić. Traktuję to bardziej jako tradycję i możliwość spotkania się z rodziną, zjedzenia wspólnego obiadu itd.
To miłe i w jakiś sposób moja tożsamość narodowa. W końcu w Polsce tradycyjnie obchodzi się Boże Narodzenie.

W tym roku tylko nie obchodzę. Żałoba bo bliskiej osobie i jeszcze się nie da świętować.
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Jestem ateistą i nie zgadzam się z kilkoma punktami:
- prezenty biorę; skoro dają to nie odmawiam #cebuladeals
- wigilia uczestniczę; uwielbiam żreć; lubię spotkania z rodziną; uwielbiam żreć;
- pasterka - co roku chodzę chlać ze znajomymi na pasterkę do lokaljnej knjapy

To powyższe nie przeszkadza z bycia ateistą. Trzeba brać nawet z zabobonów to wszystko, co dla ciebie najlepsze. Skoro księża mogą to i
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Jestem dumny z ateizmu, oszołomy załatwiły wolne to sobie korzystam <3

A jezus nie urodził się 25 grudnia więc świętowanie jego narodzin tego dnia jest pozbawione sensu tak samo jaka cała ta śmieszna religia :D
  • Odpowiedz