Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam. Zastanawiam się co robić. Sam jestem niewierzący, w kościele byłem ostatni raz kilka lat temu. Razem z mój #rozowypasek jesteśmy małżeństwem od kilku lat i mamy 4 letnie dziecko. Żona także nie była nigdy wierząca, do kościoła nie chodzi, mamy tylko ślub cywilny. Nigdy nie przeszkadzała mi cudza wiara i ją szanuję (sam kiedyś byłen wierzący i jej rodzice też są). No i tak żyliśmy sobie kilka lat w zgodzie, nikomu to nie przeszkadzało i wszyscy się szanowali. Niestety od kilku miesięcy małżonka i jej rodzice (ona pod ich wpływem chyba) coś zaczęli przygadywać o ślubie kościelnym. Zbywałem to twierdzeniem, że nie potrzebne mi to bo do kościoła nie chodzę ale ostatnio zaczął się festiwal #!$%@?. Żona zaczęła naskakiwać na mnie, że mam jej kupić na święta pierścionek i oświadczyć się a w przyszłym roku bierzemy ślub kościelny (wesela nie chce sam ślub). Mówię, że nie pasuje mi to, nie chodze do koscioła i ona tez kilka lat nie była i nie ma zamiaru chodzić ale ona twierdzi, że to nie o wiarę chodzi tylko o dowód miłości. I inba, że jak nie bedzie na swieta pierscionka i oswiadczyn to nasze małżeństwo sie skonczy bo mi nie zależy. No i teraz zastanawiam się co robic, czy stac przy swoim i bedzie wiadro gnoju wylane w święta, czy odpuścic i kupić ten pierscionek, odwalić szopke dla swietego spokoju i wziasć ten ślub. Każda rozmowa konczy się w tym temacie awanturą i obrażaniem wiec zostaje tylko postawić ją przed faktem dokonanym jak postawie na swoim bo juz wszystkim w rodzinie nagadala ze oswiadcze sie w święta. Nie chce dac sie szantazowac ale z drugiej strony moze lepiej mieć spokoj, ona dostanie co chce, jej rodzina też i w sumie za wiele sie nie zmieni bo wiem, ze do kosciola chodzic i wierzyć i tak nie zacznie. Co byscie zrobili na moim miejscu
#logikarozowychpaskow #katolicyzm #ateizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Szczerze to pytanie o takie rzeczy na wykopie jest dość ryzykowne. Osobiście bym tego nie zrobił. Musisz brać poprawkę na udzielone porady. Decyzja jest trudna, jednak każdy kij ma dwa końce. Weź sobie kartkę, przedziel na pół i z jednej strony wypisz sobie minusy a z drugiej plusy, potem to zsumuj, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.
Pamiętaj też, że to Twoja rodzina, Twoja żona oraz dziecko, ja wiem, że
  • Odpowiedz
a to jak braliscie cywilny to pierscionka nie kupiles? Xd Moze po prostu chce blyskotke, skoro slub i tak czy siak juz byl xD


@Rea_Achillea: Jej powody nie są ważne, dopóki nie potrafi ich przedstawić wprost. Jak chce pierścionek, by pochwalić się przed rodziną i koleżankami, powinna powiedzieć: "Słuchaj, rodzina truje mi dupę o ślub - wiem, że tego nie planowaliśmy, ale może urządzilibyśmy go dla świętego spokoju. Koleżanki mi docinają, że nie mam pierścionka, więc nie traktujesz je poważnie - czy możesz mi kupić jakiś zajebisty pierścionek by im zamknąć usta?"

To jest rozwiązanie i bycie szczerym z partnerem oraz z samym sobą. A to, co odpier*** kobieta OPa to jakaś błazenada i dziecinada. W życiu nie poszłabym na to właśnie przez to, że to takie
  • Odpowiedz