Wpis z mikrobloga

@glonstar: Nie chcę kreować się na eksperta w tym temacie (bo nim w żadnym wypadku nie jestem), ale pozwoliłem sobie sprawdzić w cronometrze jak to z tym białkiem jest. Wybrałem (dosłownie) pierwsze z listy tofu (smażone) i przy 300g niedobór cysteiny wyniósł raptem 1%, metioniny 9% i dawało to raptem 101% zapotrzebowania dziennego na białkach. Brak jakichkolwiek niedoborów wystąpił przy 327g (co stanowiło o ile pamiętam 110% dziennego zapotrzebowania) Czy 10%
Rak_Codzienny - @glonstar: Nie chcę kreować się na eksperta w tym temacie (bo nim w ż...

źródło: comment_kxdAU3i7HELRn6tuS6ubbsARvCXgmsc8.jpg

Pobierz
@Rak_Codzienny: Trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć, różne źródła podają różne zapotrzebowanie na białko w ogóle i na pojedyncze aminokwasy. Np. według wikipedii, soja zawiera proporcjonalnie za mało Met i Cys:

https://en.wikipedia.org/wiki/Protein_quality

Nie wiem, jak z tofu, ale nie spodziewam się wielkich różnic, bo to z soi jest robione.

Pewne jest, że jakość białka ma znaczenie, podobnie jak pozostałe rzeczy, które wymieniłem. A jest tego więcej, np. bilans omega-3/omega-6 (w tłuszczu sojowym