Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak ten wpis się przebije wśród patostreamów i zarzutek, ale spróbuję.
Trafiłem na Fundację, która jako jedyna mi znana zajmuje się głównie sprawami mężczyzn i chciałem zrobić im reklamę. Myślę, że warto.

"Według danych statystycznych opublikowanych przez Komendę Główną Policji w 2017 r. w przypadku 11 030 mężczyzn zgłaszających doświadczanie przemocy domowej został wypełniony formularz "Niebieska Karta". To oznacza, że 1 na 7 ofiar przemocy domowej to mężczyzna."

Tyle wstępu.
Wiadomo jak jest to niedoceniane i jak mało jest ośrodków, gdzie facet może otrzymać pomoc psychologiczną.
Fundacja Fortior (https://www.facebook.com/fundacja.fortior/), bo o niej mowa zajmuje się miedzy innymi:
- pomocą dla osób z #ptsd (projekt 4 ŁAPY VS PTSD)
- pomocą dla mężczyzn (w tym ofiarom przemocy seksualnej i domowej)
- pomocą medyczną bezdomnym (projekt Medycy na Ulicy https://pomagamy.im/medycynaulicy)

Oczywiście można ich wspomóc, informacje znajdziecie tutaj https://fundacja-fortior.org/

#psychologia #depresja #pomoc #niebieskiepaski #psychiatria #wojsko #przemoc #przemocdomowa
Pobierz
źródło: comment_KIffvUzbYecONG3PkOBZsPthC9cpwYFt.jpg
  • 17
@1950M: no i super, że tu wpadłeś z tym przykładem, bo jest idealny, żeby pokazać w czym leży problem. A leży w tym, że w naszym społeczeństwie facet nie jest facetem jak ma problem. Nie jest facetem jak ma depresję, jak go ktoś skrzywdzi. Próbuje znaleźć pomoc? To musi być ciota. Bo facet nie płacze, nie może się skarżyć, ma zacisnąć zęby i #!$%@?ć testosteronem.
Nic dziwnego, że później statystyki samobójstw
@1950M: i to znaczy, że tych słabych "#!$%@?" można dręczyć psychicznie, bić i gwałcić? Bo sami sobie winni, czy co? Nie zasługują na pomoc, bo nie mają cycków?
@korcz81: Jeśli ktoś śmieje się z ofiary przemocy to nie jest normalny, sorry. Skończcie już z tym zaprzeczaniem sobie, facet ma takie samo prawo do słabości jak baba, jaja mu nie uschną. Tym bardziej powinniście się wspierać bo dla mężczyzny to podwójny trud przyznać się, że potrzebuje pomocy. Dając innemu mężczyźnie prawo do tego by skorzystał z wsparcia czy pomocy nie zaprzeczasz swojej męskości.
@korcz81: Dobra, niezły trolling, tylko następnym razem wybierz inne wątki, bo tutaj OP wykazał się pozytywną inicjatywą. Wykopki krzyczą, że nie ma organizacji które pomagają mężczyznom i jednoczesnie takie tematy zostają strollowane I traktowane niepoważne, trochę mindfuck.
@korcz81:
No dobrze panie "40 kilo więcej od żony". To wyobraź sobie sytuację, gdzie małżonce z dnia na dzień coś #!$%@? i rzuca się na ciebie z pazurami, albo wali wałkiem do ciasta. Pierwszy raz ignorujesz, drugi raz też, ale za dziesiątym walisz z liścia w czerep. Przyjeżdża policja i zgadnij kto będzie miał problemy. Komu uwierzy aspirant - drobnej kobicie, czy wielkiemu chłopu?
A może zmierzasz do tego, że jak
@apee: albo choćby wypadek który powoduje, że mężczyzna jest uzależniony od opieki kobiety i ona stosuje przemoc. Sytuacji jest wiele, nawet zakładając normalne warunki, nikt nie ma prawa nikogo uderzyć.
nikt nie ma prawa nikogo uderzyć


@dioxyna: otóż to. A pomoc fachowców i nagłaśnianie sprawy po powyższej dyskusji wydają mi się jeszcze bardziej potrzebne.

Więc nic dziwnego, że go baba bije...


@korcz81: tylko jeszcze wtrącę, że przemoc domowa to nie tylko bijąca baba
@apee: fajnie, ale nie zapominając to niebieski niebieskiemu niebieskim.

Sprawcami przemocy w rodzinie są najczęściej mężczyźni

Panowie znacznie częściej są sprawcami przemocy w rodzinie niż panie. Jak wynika z policyjnych statystyk za rok 2016, liczba wszczętych (wyłącznie przez policję, nie przez wszystkie uprawnione podmioty) procedur Niebieskiej Karty (procedurę wszczyna się, gdy doszło do przemocy w rodzinie) wynosiła 91 789. Wśród podejrzanych sprawców znalazło się 68 321 mężczyzn i 5 461 kobiet.