Wpis z mikrobloga

@poprostumort: Ze zgłębianiem tematu, to piłem do Panów Kierowców, bo szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić, że mieli jakieś kursy i nikt ich o czymś takim nie poinformował, a sami też nie chcą się dokształcić, tym bardziej że to zagraża życiu, a BHP na kursach jest obowiązkowe. Poza tym obracają się w swoim towarzystwie i mogą chociaż raz w życiu porozmawiać o czymś pożytecznym. Dla mnie jest jasne, że wejście na
@guru8:

Przecież jak kierowca ma naczepę z firanką, to się wchodzi na naczepę, bierze długiego kijaszka i ładnie wszystko schodzi.


Brawo, jeden z niewielu w tym wątku który używa mózgu.

Teraz mi powiedz co w przypadku jazdy w trasie, kiedy naczepa jest załadowana i nie ma jak wejść do środka (towar po sufit)?
Powiedz również, co w przypadku gdy naczepa jest zaplombowana?
I co, jeżeli naczepa nie jest zwykłą szmatą?

Bardzo
@Notabene: mało mnie interesuje, że nie ma infrastruktury do odśnieżania, policja i tak robi kontrole, czyli śnieg i lód mają być usunięte.

Obowiązek odśnieżania naczep wynika z art. 66 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym z dn. 20 czerwca 1997 r. W myśl przepisów każdy pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony oraz utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych
@PanKracy582: nie da się oprzeć drabiny o bok naczepy i zepchnąć śnieg i lód miotłą na drugą stronę przed ruszeniem?
@Notabene: serio nie umiesz znaleźć rozwiązania? słyszałeś o wynalazku drabiny? jakiej infrastruktury potrzebujesz, dźwigu? może dupy też nie wycierasz, bo niania nie przyszła podetrzeć?
@guru8: zrzucisz sobie lód między ciągnik a naczepę jak będziesz miał 'dużo szczęścia' ograniczając sobie możliwość manewrowania
@PanKracy582: Nie wiem, parking czy czekając na załadunek i później to łopatą wywalić na pobocze do śniegu? Inni piszą o podjechaniu na myjkę, o przerzuceniu pasów i ich przeciąganiu (ale tu potrzeba dwóch ludzi, ale na parkingu dla kierowców to chyba nie powinien być problem)
@eloar:
Przeczytaj dokładnie wątek.
A jak nie w tym to w poprzednim wklejałem link.

https://40ton.net/a4-policja-zatrzymywala-ciezarowki-szukala-lodu-naczepach-koncu-powstana-rampy/

W swoim komunikacie z minionego czwartku, funkcjonariusze podali między innymi podstawy prawne, a także wymienili możliwe kwoty mandatów. Co natomiast mnie osobiście rozbawiło, to opis wspomnianych lusterek. Mają one umożliwiać obserwację “miejsc trudno dostępnych”. Kiedy więc policjant ma zajrzeć na dach naczepy, automatycznie jest to “miejsce trudno dostępne”. Kiedy natomiast dachem ma zająć się kierowca, po
Nie ma fizycznej możliwości bezpiecznego odśnieżenia/odlodzenia dachu naczepy, debilowi nie wytłumaczysz

Przecież usuwa się, spadając.


@Notabene:Czy ty mówisz, że nie ma możliwości bezpiecznego odśnieżenia/odlodzenia dachu naczepy, ale już jeżdżenie z tymi rzeczami na dachu uważasz za bezpieczne? Pomóż mi to zrozumieć, bo chyba oszalałem.

Co powiem? Że trzyma się bezpieczną odległość.


@Notabene: wyprzedzając was już nie raz gwałtownie hamowałem, bo spada z naczepy kawał lodu/zmrożonego śniegu. Jak mam zachować bezpieczną
@miczal:

Jeżeli chcesz sobie to usunąć bez żadnych uprawnień i nie masz możliwości operowania długim kijem po wierzchu naczepy (ktoś napisał, że jest taka możliwość, ale nie wiem), to możesz sobie jeździć na parkingu u swojego szefa w kółko jak nie widzisz innych sposobów.


Ej, ale wiesz, ze takie auta nie startują codziennie z bazy? Jakiś niewielki odsetek na pewno, nie powiem, że nie.
@PanKracy582: słyszałem o wielkiej rampie i słyszałem, że na wietrze się tak telepie, że strach po niej chodzić. Podobno na schodki trzeba wejść i ręką poruszać, więc prawie nikt tej rampy nie używa. Dlatego też zwykłej drabiny kierowcy TIR nie używają, bo trzeba z nią przejść wzdłuż całej naczepy i co dwa metry zejść i ją przestawić.
@nogazwezza:
Szkoda gadac, szkoda strzępić ryja.
Następny pan święty który nigdy przenigdy nie złamał prawa.

To nie usuwa problemu, ale pokazuje twoja hipokryzje i nie rozumienie tego właśnie problemu.

@Mareczek676:
Czyli nie mogę wejść i usunąć :)

Dawaj, ty pierwszy, jak spadniesz i złamiesz kręgosłup to najwyżej zostaniesz roślinką do końca życia ¯\_(ツ)_/¯

@robaczek147:
Wiem, grochem o ścianę XD
Ale akurat mam czas :)