Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc ʕʔ Nigdy nie podróżowałem samolotem i nie mam zielonego pojęcia jak co z czym. Tzn. dzisiaj od rana czytam mnóstwo artykułów i poradników o lataniu i wiem już nieco o podstawach np. co to jest bagaż rejestrowany, gdzie szukać informacji o tym ilu kilogramowy i w jakich rozmiarach może być, że należy używać trybu incognito do szukania ofert, prawie wiem co to są bramki (gate) ( ͡° ͜ʖ ͡°), że powinno się być na lotnisku ze 2 godziny przed wylotem i tak dalej... też z bombą na pokład nie za bardzo ¯\_(ツ)_/¯ (oczywiście to śmieszki żeby nikt nie wziął mnie za podobnego od tej rurki #pdk ) Więc jeśli chodzi o etap pojawienie się na lotnisku - odprawa - lot to jestem w stanie sobie to obczaić, ale największy problem mam z wyszukiwaniem lotów.

Chcę mniej więcej w połowie lutego wylecieć do UK konkretnie to do Doncaster/Sheffield lub Manchester Airport lub Leeds/Bradford z Krakowa. Poradźcie jak mogę sprawdzić, którymi liniami lotniczymi tam dolecę (np. skyscanner?)
- Jeśli już wiem jakie linie tam lecą w interesującym mnie czasie to powinienem sprawdzić bezpośrednio na ich stronie oferty, tak?
- Czy muszę się rejestrować na ich stronie?
- Dlaczego na wizzair.com nie znajduje mi lotniska w Manchester lub Leeds/Bradford? Nie obsługują tych miejsc? Albo jak wybieram Doncester/Sheffield to nie mogę przewinąć do wcześniejszych miesięcy niż maj, czyli mam rozumieć, że loty w tym okresie są już wyprzedane, nie?
- Teraz nie mogę znaleźć, ale wcześniej miałem na przykład propozycje lotów z jedną przesiadką we Frankfurcie/Londynie gdzie cena wynosiła około 1000 zł, a lot trwał np. 18h, bo przylatywało się wieczorem i trzeba było czekać do rana na lot do miejsca docelowego. Czy to są normalne oferty? o.O
- Znalazłem taki lot jak na zrzucie poniżej, czy takie coś jest ok?
Jeśli macie jeszcze jakieś rady, sugestie to proszę piszczcie, bo chętnie się dowiem więcej. #uk #emigracja #emigrujzwykopem #loty #samoloty #lotnisko #wizzair #lot #anglia #szkocja #podroze #podrywajzwykopem #pomocy #kiciochpyta #sheffield #manchester #wolampolwykopu Łosie, jelenie, sarny, dziki, lisy, borsuki, kuny, jenoty, wilki i rysie.
Z ptaków: kuropatwy, bażanty, dzikie kaczki, gęsi, łyski, bekasy i cietrzewie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
G.....8 - Proszę o pomoc ʕ•ᴥ•ʔ Nigdy nie podróżowałem samolotem i nie mam zielonego p...

źródło: comment_3nWIz4HCD8GMvVAsmU3Ruo9WrxR3x2Bt.jpg

Pobierz
  • 15
@GlajDem8: większość wyszukiwarek nie ma cen na żywo, a na koniec i tak przenosi Cię na stronę przewoźnika, a co do przesiadek to wszystko zależy od ustawień, ale pamiętaj że trzeba liczyć minimum 45 minut i jeśli nie zdążysz np na pierwszy lot, to linia może anulować wszystkie z Twojego zamówienia, nawet powrotny.
Wizzair z Krakowa do Doncaster startuje dopiero od czerwca, dlatego nie można wcześniej. Jak tylko do UK to ogarnij po prostu docelowe lotnisko w UK wizzair albo ryanairem i ogarnij z którego najbliżej leci w polsce, na tej trasie PL_UK przy tej ilości kursów jakieś przesiadki brzmią komicznie.
@GlajDem8: oferta bardzo spoko, kupuj! Jesli potrzebujesz wiekszego bagazu niz plecak, to musisz wykupic pierwszenstwo wejscia na poklad ;) koszt ok. 30zł ;) I pamietaj, zeby spakować te cholerne płyny w przezroczysta mala torebke (na lotnisku daja teraz takie za darmo). Max 1kg, buteleczki max. po 100ml! Powodzenia!
@Vacaymodecom: hej, jeśli mógłbym dopytać o jeszcze jedną rzecz :) chodzi o rozmiar bagażu. Na stronie ryanair jest podane, że z pierwszeństwem wejścia mogę na pokład samolotu wziąć torbę (czyli walizkę) do 10 kg o rozmiarach 55x40x20 i małą osobistą torbę (czyli torebkę, torbę na laptopa lub mały plecak) o rozmiarach 40x25x20. I co do tego ostatniego mam 2 pytania :D
1. Nie mogę znaleźć żadnych wytycznych co do tego ile
G.....8 - @Vacaymodecom: hej, jeśli mógłbym dopytać o jeszcze jedną rzecz :) chodzi o...

źródło: comment_aCMlrtRh2CFusZXfEBvLoN1tCy7CFlKn.jpg

Pobierz
@GlajDem8 wpuszcza Cie :) ograniczen nie ma :) jezeli Twoj plecak nie bedzie doslownie wypakowany wszystkim co popadnie i ledwo co go dopniesz, to spokojnie wejdziesz. Jesli jednak plecak na 1 rzut oka bedzie wypakowany na maxa, to moga sie przyczepic.
@Vacaymodecom: a jak mierzą plecak, jakimś metrem czy wsadzają do kosza właśnie w tych rozmiarach? Bo wtedy jeśli nie byłby napakowany na maksa tylko tak luźno to zawsze można tu górną część zrolować tu troszkę ścieśnić i jakoś by się mieścił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ewentualnie ubiorę się na cebulkę, a później te 10 warstw ciuchów zdejmę w samolocie i wrzucę do plecaka #cebula ( ͡