Wpis z mikrobloga

#audi #audia6c7 #help #diesel

Jak rozpoznać wypalanie DPF'a na postoju? Jakie są wtedy obroty? Powinno się coś pokazywać, jakieś powiadomienie?
Chodzi o 2.0 TDI 177KM

I o co chodzi, jeżeli nieraz po wyłączeniu samochodu słychać jeszcze, że chodzi tak przez kilka minut? Może to być webasto?
  • 4
  • Odpowiedz
@eclipse72: Nie wiem jak w audi ale w oplu spalanie chwilowe na postoju pokazywało ponad 10 l. Czy coś takiego. Kiedyś pożyczyłem opela i właściciel powiedział, że jak jest takie duże spalanie to mam nie gasić tylko czekać aż spadnie do normalnej wartości lub pojechać gdzieś i dać mu w dupe
  • Odpowiedz
@eclipse72:
Rośnie temperatura silnika, inny dźwięk i spalanie chwilowe dużo wyższe.

Nie dam głowy jak w tym modelu, ale zazwyczaj spotykam dwa rodzaje wypalania: jedno ciche bez kontrolki, drugie na bogato z kontrolka
  • Odpowiedz
@eclipse72 Normalnie jałowych mam ok. 700 RPM, a przy wypalaniu 1000 RPM. To buczenie słychać jak się wypala. Jak przerwiesz to kilka razy, to zapali się kontrolka i żarty się skończyły. Jak będziesz ignorował kontrolkę, to skończysz na czyszczeniu chemicznym w serwisie.
Kontrolka zaświeciła mi się dwa razy, bo miałem 4 km do pracy i raczej w korku. Ignorowałem DPF chyba ze 3 dni i wtedy pokazała się ikonka jakiejś cewki czy
  • Odpowiedz