Wpis z mikrobloga

W czasach licbazy (15+ lat temu) moja siostra pojechała do Niemiec na wymianę uczniowską. Pewnego dnia ojciec jej nowej koleżanki zapytał czym zajmują się nasi rodzice. Nie chciała się przyznać, źe tata jest rolnikiem, bo rodzina wyglądała na majętną, dlatego próbowała wybrnąć :
- Mama jest księgową, a tato nie pamiętam jak to jest po niemiecku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tamten przyniósł słownik i wskazał w nim odpowiednie słowo:
- Ja na przykład jestem gospodarzem
Siostra odetchnęła z ulgą.
- Ooo mój tato też jest gospodarzem! ʕʔ
Po czym otworzył słownik w innym miejscu i dodał:
- Ja jestem gospodarzem banku, a twój tata?
Moja siostra:

#truestory #logikarozowychpaskow #heheszki
kruszon_ - W czasach licbazy (15+ lat temu) moja siostra pojechała do Niemiec na wymi...

źródło: comment_ZoHXZlFmdJe6RYcIqh6iyqsw8qNgEfn3.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kruszon_: Jak mieszkałam na wsi to biedy nigdy, przenigdy nie było. Do tej pory zresztą babcia od strony ojca czasem pomaga rodzicom z funduszami. Jest po amputacji (mimo to, prowadzi dom jak przed laty, na wózku) i nawet o kulach, ale dojrzy gospodarstwa. Cała rodzina jak tylko usłyszy, że trzeba pomóc (mieszka z nią tylko jeden syn i pracuje) to lecą z jęzorem na wierzchu po 60-100 km pomóc, bo
  • Odpowiedz
@Twinkle: jak przyjeżdżam do domu, to biorę plecak 45L. Od mamy warzywa i inne takie, od jednej sąsiadki jajka, od innej surowe mleko. Tak w ogóle, to ostatnia krówka na wsi. :(
  • Odpowiedz
@kruszon_: rolnik rolnikowi nie równy. Znam może 10 rolników, z czego 8 robi koło bańki rocznie, a często więcej ;)

I inwestują kase w biedronki, jeden ma już kilkanaście ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haaryballs: jakie biedronki, sklepy? Przecież one nie są franczyzą.
  • Odpowiedz
  • 0
@MorenkaKnight Ja bym sobie został chętnie rolnikiem. Ale próg finansowy wejścia w to od zera jest ogromny. O ile w ogóle mógłbym kupić ziemię jako nie rolnik.
  • Odpowiedz