Wpis z mikrobloga

Widok na jedną z dzielnic mieszkalnych po bombardowaniu, 10 września 1945 roku. Fotografia wykonana po kapitulacji Japonii.

#starszezwoje - blog ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #fotohistoria #japonia #iiwojnaswiatowa #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Widok na jedną z dzielnic mieszkalnych po bombardowaniu, 10 września ...
źródło: comment_osUIy1TzMjK4aAYC3fndL0j665SZgxOX.jpg
  • 20
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rober_E_Lee: Te kobiety które tak ckliwie opłakujesz wiedziały o tym że prawie milion kobiet z sąsiednich krajów jest zmuszane siłą do prostytucji, mężowie tych kobiet gwałcili te niewolnice i mordowali im bliskich. A może nawet przeprowadzali eksperymenty na dzieciach które sami spłodzili. Nigdy nie wiadomo, z perspektywy czasu to bombardowanie to była dobra i sluszna decyzja
ale z was zwierzęta.


@Rober_E_Lee: Cieszę się, że z Ciebie jest człowiek z krwi i kości. Coś zrobiłeś z tym faktem?

Nie żal tego kilku letniego dziecka, które nic nie rozumiało? Nie żal setek tysięcy innych dzieci, kobiet, mężczyzn, którzy #!$%@? mieli do gadania w sprawie polityki swojego państwa?


Czujesz się lepszy ode mnie, zwierzęcia, bo Ci żal. I co z tym żalem zrobiłeś? Spieniężyłeś go może choć trochę, by komuś
@ZajebbcieTrudnyNick
@Zatwardzenie: Wiesz co, nie. Nie pomogłem temu dziecku, nie pomogłem też milionom innych ludzi, którzy zginęli, bo "haha oni pierwsi zaczęli". Pomagam natomiast nie będąc zwolennikiem takiego załatwiania spraw. Wyobraź sobie teraz, że nie rodzisz się w Polsce w XX wieku, tylko w Japonii. Jesteś tym 5 letnim dzieckiem, albo kobietą, która całe życie #!$%@?ła w fabryce patyczków do uszu ku chwale cesarza. Masz kompletnie zerowe pojęcie o tym, co
Nie pomogłem temu dziecku, nie pomogłem też milionom innych ludzi, którzy zginęli


A kto umarł, ten nie żyje. Trudno takiemu pomóc.

Chodzi mi tylko o to, że odpowiedzialność zbiorowa to największy rak jaki został kiedykolwiek wymyślony, a tu pewien rodzaj takiej kary został wymierzony.


@Rober_E_Lee: Dobra, dobra. Każdy akceptuje nikt się nie przeciwstawia, jedynie nic nieznaczące jednostki. Inna kwestia, że japońce wówczas byli serio #!$%@?. Dzieci giną codziennie, od strefy gazy
@Zatwardzenie: może budować świadomość, żeby nie musieć powtarzać tych błędów w przyszłości? Żyjąc z nastawieniem typu "heh niemców to nie żal, w końcu ich dziadkowie zgotowali naszym piekło. Somalijczyk? Przecież oni porywają statki, niech giną wszyscy", nie wiem czy jako cywilizacja możemy zajść gdzieś dalej, niż do pozabijania się nawzajem. Ja wiem, że na świecie cały czas gdzieś toczy się wojna, gdzieś giną ludzie, którzy mogliby żyć. Nie twierdzę też, że