Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...

źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a gdzie jest to twoje pod Warszawa? Ja pisałem o Ożarowie mazowieckim i moim zdaniem nie jest to wiocha pod wiocha o czym ty pisałeś.


@STR8: Nigdzie nie pisalem, ze to wiocha. I jezeli blisko do S8, to bardzo tanio kupiles. Az wierzyć sie nie chce, ze tak tanio. Ile sama dzialka kostowala? Uwazam, ze to nie jest zle miejsce.
Na jakich stronach szukales ogloszen z dzialkami?
  • Odpowiedz
@BigArtoo: polecam pojeździć i poszukać ogłoszeń na banerach na polach. Działka kosztowała 73k za 500 m2 i do nie dawna była jeszcze 1000 m2 do sprzedania za 210k w troszkę lepszej ekspozycji. Do s8 jest 2km zjazd Pruszków. Także da się, ale ja akurat miałem farta. W razie czego znam rynek działek w okolicy mogę coś pomoc
  • Odpowiedz
@redwoj gratuluję. Po nowym roku też startuje z budową domu szkieletowego. Zrobiłeś tradycyjne fundamentu czy płytę fundamentowa i ile cię to wyniosło? Jaka firma budowała?
  • Odpowiedz
Zaje! Gratuluje. Pewnie tym bardziej "smakuje", że samemu po pracy. Przy ewentualnym rozwodzie masz dowód, ze żona pomagała "czasem". Naprawdę zazdro i wielki podziw, bo mnie np. ostatnio odmówiono rat na głupią lodówkę za 2k....
  • Odpowiedz
@redwoj: czemu akurat dom drewniany? Chodziło tylko o koszta, czy jakieś inne zalety? A jak to się ma do projektu www.domza150tysiecy.pl Łukasz Budowlańca w wykopu? Chyba podobne wymiary, murowany, no i wychodzi 150 tys. na gotowo.
  • Odpowiedz
k---a tumanie weź se otwórz mapę


@STR8: Z przyjemnością, ale nazwę zapomniałeś podać.nazw tych Pierdziszowic, które na wyrost obwołałeś "okolicami Warszawy, bez tego mapa nie zadziała! Nie wiem skąd te nerwy, przecież nie jest powiedziane, że wieśniacy są jakoś dużo gorsi od normalnych ludzi!
  • Odpowiedz