Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...

źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
@Mihau88: Dachówka ceramiczna może być i za cieżka ale już betonowe (czy tam cementowe) to raczej nie. Przykładowo Kapstad od Creatona waży na m2 jakieś 47 kg a ceramiczna Simpla prawie 56 kg. Z tym że to na pewno dużo większa wytrzymałość niż jakakolwiek blachodachówka. No i trwałość.
  • Odpowiedz