Wpis z mikrobloga

@korbixon: z tą renomą potwierdzam, ostatnio byłem na rozmowie o prace w większej firmie i się mnie pytał rekruter co poszło nie tak, że mam inżyniera z politechniki i poszedłem na PJA xD

edit: ofcors ze studiów zrezygnowałem po 3 semestrach - i tak uważam, że za dużo im dałem czasu
  • Odpowiedz
@Wygryw11: Ten obrazek musi być mocno z dupy bądź metodologia jest naciągana. Przy średniej rzędu 4500 nie uwierzę w to, że 10% zarabia 5400.

Co do oceny środowiska to ja mimo, że z bogatej rodziny nie pochodzę to chodząc do płatnej szkoły miałem dużo znajomych pochodzących z bardzo bogatych rodzin i towarzystwo znacznie powyżej średniej jeśli chodzi o zachowanie. Nigdy nie widziałem żadnego gnębienia kogokolwiek za pieniądze czy wywyższanie się. Raczej
  • Odpowiedz
@korbixon: nie wiem jak z prawem ale jezeli chodzi o zarzadzanie i finanse (MBA w sumie tez) to raczej top w Europie a we srodkowowschodniej to nawet i nr1, jestem teraz na dziekance po pierwszym roku mgr z zarzadzania i w sposobie nauczania miedzy ALK i Polibudą gdzie robiłem inżyniera to jest przepaść i nawet nie da się tego porównać, SGH też już tego nie odrobi, chyba że Państwo da kase
  • Odpowiedz
@Wygryw11 sęk w tym że to nie jest dobra szkoła. Fakt, wkładają tam dobrzy specjaliści, ale zdaje tam każdy. Idzie tam pełno dzieci bogatych ludzi, których zawód to impreza i wydawanie pieniędzy rodziców. Ale fakt faktem, sprzyja to nawiązywaniu wartościowych kontaktów, bo dominują ludzie którzy mają pieniądze. Pytanie tylko czy założenie własnej firmy gdy ma się wielki kapitał od starych to jakiś wyczyn.

Pieniądz rodzi pieniądz.
  • Odpowiedz
@Wygryw11: @Asfalt_Drobiowy: Dokładnie mając tyle hajsu ma się duży wybór ciekawych aut różnych marek a tu same oklepane BMW i Mercedesy i jakieś porsche caynee xD Jedene co się wyróżnia to w sumie aston. Ale brakuje jakiegoś Nissana GTR czy tam mustanga chociaż... Trochę wieje mentalnością wioski że auto to zawsze niemieckie musi być bo "niezawodne" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz