Wpis z mikrobloga

@OsgnistyRydwan: nie znam się, to się wypowiem. Mamy u siebie KA Pro, w pytkę sprzęt, niezajebywalny. Brałabym w ciemno, poza tym kobiety uwielbiają jego design ( ͡° ͜ʖ ͡°) tego drugiego nie znam, pytanie jakie są różnice a jakie podobieństwa w samych parametrach. Kenwood kiedyś był dobrą marką, teraz osobiście średnio mu ufam, ale to tylko moje spostrzeżenie.
@OsgnistyRydwan: Powiem tak, ostatnio z żoną sobie szukaliśmy jakiegoś robota i trochę modeli przepatrzyliśmy. Moja konkluzja jest taka że roboty planetarne zawsze będą do kitu w czymś, jak masz większą kuchnię to już lepiej kupić parę sprzętów ale bardzo dobrych w swojej klasie. Jeden robot, ok ma zajebisty hak do ugniatania ciasta, prawie jak w 16 kołowym dźwigu, tylko co z tego jak nie dosięga do miski i nie zbiera dobrze
@OsgnistyRydwan: no KA funkcjonalności odmówić nie można. Widziałam, że Kenwood ostro ruszył z przystawkami i są w podobnie #!$%@? cenach xD co do jakości serio się nie wypowiem. Wiem tylko, że jak kupowałam blender, upatrzyłam sobie kenwooda, o którym w sieci, mimo że drogi jak cholera, praktycznie dobrego słowa nie przeczytałam xD
@unnamed_soldier: zależy jakie kto ma zapotrzebowania i ile wymaga od danego sprzętu, bo może się okazać, że ktoś
@matra: Dokładnie, @OsgnistyRydwan możesz przepatrzeć testy różnych modeli na youtubie, opinie ale też dużo jest sponsorowanych i nie zawsze wiarygodnych. Musisz się zastanowić co żona lubi robić najbardziej w kuchni, z czym radzi sobie bez problemu ręcznie. Moja np. stwierdziła że jednak nie potrzebuje robota planetarnego bo lepiej jej ugniatać ciasto ręcznie, tzn lepiej je czuje. Termomix jak nie macie czasu gotować w domu to kup ;) + dobry mixer z
@unnamed_soldier: @matra: żona korzystała często z KA do wyrabiania ciasta i wiem, że mega jej sie podobał i na pewno się ucieszy. Pytanie czy nie lepiej już kupić sprzętu, który daje więcej możliwości. Przy dziecku np. zrobienie na szybko zupy czy czegoś na parze jest mega ważne i tutaj przydatniejszy jest Kenwood :) Thermomix odpada bo jej nie leży, chociaż ja lubie :D
@OsgnistyRydwan: A będzie korzystać z gotowania? Mam Kenwood Chef Major Titanium. Ładny, mocny. Raz go zdołałem zepsuć, tak fest (zablokowała się maszynka do mięsa, a ja w panice wyłączając przekręciłem na mocne obroty po drugiej stronie "OFF" na pokrętle) - części kupiłem bez problemu i wymieniłem.

Jeśli chodzi o Kenwood, tak jak mówiłem - zastanów się, czy potrzebne jest gotowanie, a druga sprawa - jak duży. Chef Major ma misę 6,7l,
@unnamed_soldier: @OsgnistyRydwan: ja za to szukam malaksera. Piekę niestety o wiele mniej niż bym chciała, więc misa planetarnego mi na nic, ale znowu w malakserze zmielę, posiekam, wymieszam, zblenuję, zetrę, ubiję, ugniotę, w jednym, który mnie interesuje nawet zważę, przez co mogę wrzucać składniki kolejno mieszając, w drugim pokroję w kostkę i w sumie nie wiem, chyba tylko kawy nie zaparzę, ale mam ekspres na szczęście (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OsgnistyRydwan: kitchen aid jest niejako "spadkobiercą" marki Hobart i ppd względem trwałości powinien być dużo lepszy. Sam marzę o ka i kiedyś sobie kupię, ale ten droższy, heavy duty