Wpis z mikrobloga

powiedz komuś, że masz ochotę na wegańskiego burgera czy hotdoga: nie musisz za każdym razem powtarzać że jesteś weganką! wiemy o tym!
powiedz komuś, że masz ochotę na burgera: co? ale nie jesteś już weganką? nie masz ochoty na WEGAŃSKIEGO burgera?
#weganizm #wegetarianizm
  • 51
  • Odpowiedz
  • 1
@tomeks85 bo ty tak uważasz? xD
burger, tak jak kiełbasa to tylko nazwa kształtu, czyli mięso (niekoniecznie wołowe, są przecież fishburgery/warzywa) ubite w okrągły kształt.

Paluszki rybne też Ci przeszkadzają, bo ryba nie ma palców? A szynka z indyka nie jest szynką, bo prawdziwa jest wieprzowa? :D
  • Odpowiedz
  • 3
@tomeks85 śmieszne, że dopiero teraz ludzie zaczynają się czepiać takich oczywistych rzeczy :D Bo wiadomo, najlepiej to nazwać "produktem sojowym o podłużnym kształcie ala parówka". Aż czuję dumę, że mogę jeść wegańskie salami, wegański ser, czy wegański pasztet xD
Tak jak napisałam wcześniej - paluszki rybne też Cię oburzają?
  • Odpowiedz
  • 0
@tomeks85 więc możesz się śmiało nazwać hipokrytą, gratulacje, zdałeś test :D

@Makila no niestety ludzie czepiają się o kompletne pierdoły, właśnie takie jak nazewnictwo :P serio, nigdy nie widziałam żeby ktoś się dopieprzał do wymienionych wyżej kopytek czy szynki z indyka, takie rzeczy po prostu wpasowały się w język i cóż, są. Za to wszystkie parówki, pasztety, jogurty z dopisem "wegański" powodują u niektórych straszny ból anusa, bo jak to?
  • Odpowiedz
wegański Burger


@tomeks85:
Burger to nazwa dania: bułka z kotletem i warzywami. Kotlet też może być wegański.
Więc jak najbardziej pasuje.
Jakby pisała HAMburger (burger z mięsem) to
  • Odpowiedz
@harpiowata o szynke z indyka dużo ludzi sie dopieprza tak samo jak o schabowego z kurczaka, bo te nazwy są debilne i mylące. Słowa szynka i schab określają konkretnie o czym mowa. Kopytka, czy paluszki rybne albo solone to są słowa o wielu znaczeniach - paluszki to też np. baterie i nikt nazywając tak baterie nie ma na celu sugerowania, że zawartość opakowania to coś jak palce małego dziecka tylko inaczej
  • Odpowiedz
  • 0
@roball oj no już mnie tak nie komplementuj ;*

@ppppppppppppppppppppppppppppppppppp ale w sumie w czym jest problem, jeśli jest napisane "frytki z dyni"? Nigdy się nie spotkałam w knajpie, nieważne wege/niewege z taką sytuacją, że zamówiłam coś niezgodnego z nazwą. Wiadomo, że wchodząc do wegańskiego baru (a takie zwykle mają stosowną nazwe albo dopisek) nie dostaniesz np. kotleta schabowego, a pod tą nazwą zawsze będzie jakiś produkt wzorowany na takiego
  • Odpowiedz
  • 0
@Rzyleta nie, burger to jak ładnie określił ktoś wyżej, bułka z kotletem i warzywami. Nikt nie określił, czy kotlet ma być z mięsa czy z warzyw. Vege burger to raczej próba pokazania, że to nie jest produkt z mięsem. Jeszcze kilka lat temu też były vege burgery - tylko zwykle miały większą ilość warzyw, a nie brak mięsa ;)
  • Odpowiedz