Wpis z mikrobloga

Właśnie to jest najwiekszy minus kolarzowek - nie ma praktycznie gdzie nimi jezdzic.


@Bogactwo_Nauk_Testovirona: Bo to najgorszy możliwy rower do jazdy po mieście wbrew temu co wielu ludziom się wydaje. To trochę tak jak jeździć ferrari przyklejonym do asfaltu i parkować ja na środku ulicy usprawiedliwiając się, że jest za niskie i nei wjedzie na krawężnik :)
Sam trenuję głównie na szosie i taki rower nadaje się jedynie poza miasto, do
@yacolek: ten „jestem kierowcą ale jezdze takze na rowerze” jest takim samym glupim argumentem jak


@lukaszzz: bo? Kierowca który jeździ TYLKO samochodem nie zrozumie wielu problemów z którymi się borykają rowerzyści. Rowerzysta który nie jest kierowcą to jeszcze gorsza sprawa - bo potrafi zrobić bardzo głupie rzeczy nie mając pojęcia, jakie to jest niebezpieczne/nielogiczne...
@enron: jazda na rowerze czy samochodem nie przeklada sie w zadnym stopniu na poszanowanie przepisow. Jesli ktos jezdzi autem jak dzban to niby jakim cudem po przesiadce na rower zacznie baczniej przygladac sie PoRD? Co najwyzej czesciej zacznie korzystac z chodnika zamiast jezdni bo nie bedzie przyzwyczajony do wymijania przy takiej roznicy predkosci.
to takie zestawienie znaków


@ppawel: rozumiem że chodzi Ci o to, że rowerzysta miałby się poruszać po drodze z pierwszeństwem. spoko - źle dobrany przykład.

przenieśmy się zatem dwa zjazdy dalej, do zjazdu w Strzegomską, również widocznego na załączonym przeze mnie zdjęciu powyżej. możemy się spokojnie przenieść razem ze strzałkami, bo zjeżdżający z ronda w Strzegomską musi ustąpić rowerzyście ze względu na zjazd w drogę poprzeczną, natomiast jadący Strzegomską w stronę
Pobierz l.....i - > to takie zestawienie znaków

@ppawel: rozumiem że chodzi Ci o to, że ro...
źródło: comment_P4IW5wO0zkO1GLBVsIa4PM3AkmaSacQf.jpg
@sorhu:

Ale na pewno ma ścieżkę? () No bo niektóre "ścieżki" są źle oznakowane.

Nie znudziła się wam jeszcze ta narracja? Serio? Rowerzystów szkalują, a przecież oni bardziej praworządni od I Prezesa SN. Otóż nie tym razem, mógłbym pół dnia wymieniać piękne, nowe, gładkie, świetnie oznakowane warszawskie DDRy (pierwsze z brzegu: Oś Królewska, Klimczaka, Puławska), gdzie normą są cykliście rozjeżdżające staruszki czy to równoległym chodnikiem
Według polskiego prawa skrzyżowanie zaczyna się wcześniej. Już z przejściem i przejazdem. A wjeżdżając na rondo skręcasz.


@Massad: ja rozumiem czym jest skrzyżowanie i już #!$%@?ąc od faktu, że wymagasz aby ustalanie pierwszeństwa miało być determinowane przez sytuację za nim, artykuł 27 pkt. 1a mówi:

1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów,