Wpis z mikrobloga

Czy to jest normalne, że jeśli opisuję, że zainwestowałem w pożyczki społecznościowe - i po 2 miesiącach mam około 10% zysków do tego podałem info, że jeśli się ktoś rejestruje to z reflinka można dostać + 0.75% od inwestycji do max 250euro. To mój post jest usunięty? Czy to moderacja jest upośledzona #moderacja. Otagowałem to jak należy czyli #finanse #inwestycje oraz #mintos. Bo to platforma na której sobie testuję taką zabawę. Tzn. ja nie mam nic wspólnego z portalem mintos poza tym, że mam tam konto i traktuję to jako zabawę o podwyższonym ryzyku - chociaż wykup niespłaconych pożyczek niby jest - ale nie musiałem jeszcze z tego korzystać więc nie wiem jak w praktyce to wygląda. Na blogach traktują to jako inwestycje niskiego ryzyka. Rozumiem czemu usnęli mi pierwszy post (podałem reflinka - ale w drugim już poprawiłem i był bez i też został usunięty).

#zalesie
  • 19
nie, normalnie za ten okres (60dni) dostajesz naliczone odsetki.

taki serwis typu wplac, ustaw automat do reinwestycji i zapomnij ;)

Ryzyko owszem jest - ale sledze ich poczynania i musze przyznac, ze bardzo dobrze kombinuja.

Wieksze obawy mam do fastinvest.
@Satanistic: Wg prawa obowiązek podatkowy występuje po osiągnięciu zysku - czyli w momencie jak masz kapitał i odsetki do swojej dyspozycji. W tym miejscu mógłbym wypłacić hajs i zapłacić podatek, ale go reinwestuje więc... też muszę zapłacić podatek :)

Co ciekawe nie można odliczać strat z tego typu inwestycji, ale już zyski jak najbardziej opodatkują. Z kokosem miałem kilka przejść, naście spraw sądowych ale jakoś udawało się te 12% r/r naciułać
@Nartenlener: Dzięki za info, wspomniane sprawy podatkowe niestety znam, ale liczyłem na inną odpowiedź, mniej obciążającą podatkowo :) Póki co w Mintosie mam marne grosze, raptem parę stówek i powoli przecieram swój szlak. Natomiast Ty musiałeś mieć sporo kasy skoro sąd już wezwał na dywanik z Kokosem :P US nie kontroluje Twoich operacji, jeśli nie robisz ryzykownych ruchów jak m.in. duże przelewy jednorazowe bądź kupno willi za gotówkę :P
@Satanistic: Sąd mnie nie wezwał, tylko ja wzywałem dłużników :) Kiedyś było tak na kokosie, że odsetki były rozliczane z każdą ratą - co było grubo bez sensu, bo jak PB przestaje spłacać po 5 racie na 12 to niby masz zyska kilka PLN odsetek, ale stratę kilka stów bo już nie spłaca - no ale skoro jest zysk to należy się podatek xD Potem na szczęście to zmienili i odsetki