Wpis z mikrobloga

#patologiazewsi #logikarozowychpaskow
Boże jak mnie denerwuej baba z pracy, no #!$%@? nie przegadasz babie, że hasło trzeba zmieniać co 30 dni i jest ustawiona na domenie konkretna polityka haseł.
I k0rwa nie może pani zmieniać z
Martynka12!
na Martynka 13!
i z powrotem
I nie może pani też dać Martyka14! Martynka15! Martynka16!

ja #!$%@?
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@samuraj24: Boże jak mnie denerwują admini z pracy, no #!$%@? nie przegadasz debilowi, że polityka zmiany haseł co 30 dni to idiotyzm. Sieć #!$%@? zabezpieczona, bez vpna z zewnątrz nie podchodź, ale oni mi każą zmieniać hasło do komputera, do którego nawet sprzątaczka nie ma fizycznego dostępu. I tak człowiek zmienia w kółko 3 hasła różniące się tylko cyferkami na końcu, dwa z nich ustawiając dla zasady na 1 dzień,
  • Odpowiedz
@brovar: dlatego teraz w czasach w których mozna ogarnąć bardzo prosto MFA dla wszystkich zapytań spoza sieci lokalnej zmiana haseł co 30 czy nawet co 90 dni to jest głupota
  • Odpowiedz
@samuraj24: podpowiedz jej zeby sobie ustawiła haslo w ten sposob ze ma staly czlon oraz zmienny cyfrowy np data zmiany hasla. Powiedzmy 1811, jako rok 2018 miesiac listopad. Czyli bedzie miala Martynka!1811 potem Martynka!1812.
Ja tak robie i nie mam problemu z zapamietywaniem ciagle zmieniajacych sie hasel
  • Odpowiedz
@brovar: Jak sprzątaczka niema do niego dostępu ??
- sprzątaczka ma do niego dostęp
- w sumie jak by chciał to każdy inny pracownik (polityka pomieszczeń szefa)
I uwierz mi, że jestem na 100% pewien że wszedł bym na co 4 stanowisko na podstawie tego co te babki tam robią.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@samuraj24: Ja miałem domyślne hasło ze zmieniającą się cyfrą na końcu xD. XX11, XX12 ... XX110 itd. Bo nikt nie byłby na tyle głupi, by coś takiego robić, więc nikt też tego nie próbował xD.
  • Odpowiedz
@4d1n: Robilem dokladnie to samo :P Co miesiąc cyferka na końcu +1. W poprzedniej robocie miałem 5 minut na wymyślenie sześciu 15-znakowych haseł, które zawierają małe, wielkie litery, cyfry i znak specjalny. No i oczywiście zapamiętaj wszystko :D
  • Odpowiedz
@samuraj24 jak to powiedział u nas gość z działu sieci "jakby teraz trzeba było w firmie Internet od nowa zakładać, to bezpieka (dział bezpieczeństwa IT) w życiu by się na to nie zgodziła" xD
  • Odpowiedz