Wpis z mikrobloga

#hbogo #hbo #android #samsung #smarttv #telewizory #xiaomi #rtv #netflix #streaming #seriale #telewizja

Przepraszam za rozwlekłą formę i błędy, weekend jest, mam czas i chęć na kilka piw przed komputerem:)

Mam problem z HBOGO i kilka pytań odnośnie pudełka do streamowania i internetu podłaczanego pod TV
Słuchajcie, mam telewizor samsunga, taki najtańszy samsung 4k kupiony z 1,5 miesiąca temu w markecie, najprostszy model UE50NU7092 ale już 7 serii(modele z 2018), dwa hdmi, wejście na sieć i to wszystko, nawet rca do dźwięku czy wejścia na słuchawki nie ma, używam go jako monitora, więc mam wywalone, ale dostałem 3 miesiące gratis HBO GO i powiem szczerze złapałem przynętę i oglądam, gdzie już druga dekada leciała bez oglądania klasycznej TV.

Apka HBO GO w TV działała dobrze przez kilka dni, ale potem zaczęło mnie wywalać regularnie co około 20-30 minut oglądania, co najgorsze nie zapisuje gdzie skończyłem oglądać, a przewijanie to masakra. Samsung odsyła do HBO, HBO odsyła do Samsunga, wygooglowałem że to problem z okrojonym androidem w tanich TV samsunga połączony ze źle zoptymalizowaną apką i tak się dzieje od dawna na wielu telewizorach.
Apki nie da się odinstalować, jedynie przeinstalować(cokolwiek to znaczy, bo to nie pomaga), jedyne co pomaga, to przywrócenie TV do ustawień fabrycznych, ale wtedy trzeba się logować do wszystkiego(konto samsung, netflix, hboGo...) a po 2h oglądania znowu zaczyna wyłączać apkę.
Na chwilę obecną nie ma oficjalnego rozwiązania, wszyscy (łącznie z ludźmi na forach) rozkładają ręce, ogólnie ludzie radzą unikać tanich smart TV samsunga jeśli chcemy korzystać z funkcji smart androida TV bez tych dedykowanych pudełeczek. Są bardzo źle zoptymalizowane, ludzie polecają odpowiedniki z tą samą matrycą od LG.

Ogólnie to mi wisi, mogę oglądać na PC, choć wolałbym przed snem oglądać na samym TV, bo czasem zasypiam i komp chodzi całą noc.
Znalazł ktoś rozwiązanie na wieszającą się apkę HBO GO na Smart TV?
nie jestem w temacie tych pudełeczek streamingowych, rodzice na dole mają starszy telewizor bez androida, a chciałbym ich wprowadzić w świat streamowania(wspólny netflix i ewentualnie to HBO), niestety urządzeń jest multum, część to totalne badziewie, ale wiadomo jak to jest z opiniami ludzi na forach, czy i tym razem #xiaomilepsze , są jakieś podejrzane tanie wersje z dziwnymi romami jak przy ich telefonach, jakieś inne chińskie marki godne poelcenia ?
Jak googlować te urządzenia streamujace po polsku i angielsku? Streaming device wydaje się dość generyczne, słyszałem o streaming stick? A po polsku?
Na co zwracać uwagę przy wyborze?
Które pudełko streamujace polecacie pod netflixa i HBO GO, coś sprawdzonego, gdzie wiecie że pójdzie Netflix i HBO Go, plus polskie najpopularniejsze platformy które chcę stestować, bo starzy lubią polskie produkcje(nawet nie wiem który polski serwis jest odpowiednikiem netflixa, znam nazwę ?? #ipla ?
Jakie POLSKIE serwisy streamujace polecacie(chodzi o polski kontent), czy jest jeden który się wyróżnia/jest liderem jak Netflix na zachodzie?
Jak już wybiorę coś co można od chińczyka, to polecacie brać z chin, jak tak to z którego sklepu? Brałbym 2 sztuki, może 3 takiego samego typu

Telewizor rodziców ma tylko full HD, ale mój ma UHD(4k) i hdr 10, więc fajnie by urządzonko obsługiwało na zaś(bo teraz 4k i hdr to tylko działa na netflixie, a netflix NARAZIE działa mi OK bezpośrednio w TV. Także jedno z urządzeń mogło by być mocniejsze/lepsze by nie było problemu z 4k i HDR10

prawie ostatnie pytanko, warto się szarpać szukając pudełka obsługującego HDR10? Udało mi się ustawić hdr10/ 4k/ 60 klatek pod Windowsem 10, obejrzałem kilka filmów i efekt HDR jest ok, ale nie ma efektu WOW jak to niektórzy opisują(sporo zależy do kompresji), materiał hdr na netflixie też rożnie się prezentuje, takie Stranger Things w HDR poprzez apkę wbudowaną w TV jest piękne(mimo że to najtańsza matryca, mam tablet galaxy Tab 2 z wyświetlaczem OLED czuje ze to właśnie przy OLEDzie jest jeszcze lepiej). Także jeśli Stranger Things jest wyznacznikiem jak będą stremowały inne serwisy gdy format się unormuje do końca, to chcę pudełko z HDR i już, problem że już poprzez apkę Netflixa w Windowsie ten sam serial ma kłopoty z wyświetlaniem w HDR, kontrast wariuje, inne problemy, wiadomo, Microsoft dopiero to wprowadza - obawiam się że będę miał podobne problemy z pudełkiem streamujacym, gdyż teraz nie ma dużo kontentu, więc nawet jak pudełko obsługuje hdr w teorii, to w praktyce może być różnie, jak za rok/dwa inne serwisy streamujace zaczną wprowadzać HDR i będą wyłazić kwiatki.
Jakie parametry(procek, ram, wersja systemu) powinno mieć pudełko by nie tylko móc oglądać 4k z hdr, ale też YT w 4k hdr(tak, jest taka opcja) bez zacinania, awaryjnie sprawdzić spuchniętą stronkę www, zobaczyć bez problemów kilkudziesięciogigowy film fizycznie wgrany na pudełko...itd.
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: Jeśli telewizor ma chromecasta to użyj go do wyświetlenia materiałów HBO go, które wybierałbyś z telefonu. Ogólnie HBO go ma kiepską reputację jeśli chodzi o jakość aplikacji na wielu systemach. Ale z tym smart tv nie mam doświadczenia.
Samsung UE50NU7092 to TIZEN a nie Android więc nie wiem skąd u ciebie ten Android.
Ale faktem jest że apka do HBO GO kiepska, nie da się ustawić na stałe wyłączenia napisów, nie ma podglądu przewijania więc jak jest w serialu czołówka to trzeba sobie liczyć ile trwa i na pałę włączać play :) Nie zawsze zapisuje co już było oglądane i w którym miejscu się skończyło oglądać, ale na razie nigdy