Wpis z mikrobloga

Mój wuj, który mieszka na stałe w Norwegii opowiedział mi kiedyś anegdotę odnośnie piekarni. Otóż była piekarnia, w której brałeś chleb, ale nikt nie liczył na kasie tylko wrzucałeś kasę do takiego koszyka. Potem przyszli Polacy, którzy brali chleb, bułki etc. i jeszcze pieniądze z tego koszyka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak się domyślacie niedługo potem została zatrudniona kasjerka na pełen etat.
#cebuladeals #norwegia #januszebiznesu
  • 76
  • Odpowiedz
smutne w #!$%@?, ale to typowe zachowanie polaczków na emigracji


@nastaremilion: Pewnie, my wszyscy na tej emigracji mamy taki zapieprz przy tym złodziejowaniu i alkoholiźmie, że nie ma nawet czasu zjechać do Polski i fantów sprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bool_bool: @nastaremilion: @lobo: @goras: @galeczek: Kiedys tak bylo jeszcze niedaleko od mojego miasteczka.
Dalej praktykuje sie podobne akcje, z jablkami z sadu, czy innymi owocami, nawet z jajkami.
O piekarni jakos mi sie nie chce wierzyc.
Takie praktyki mozna spotkac w malych wsiach, gdzie wszyscy sie znaja...
@Drizx: troche urban legend, pewnie wuj mieszka jeszcze w okolicach Oslo albo innego wiekszego miasta?
  • Odpowiedz
@PMV_Norway wystarczy popatrzeć na to co się dzieje na wycieczkach all inclusive gdy jest wystawiony szwedzki stół l, lub filmiki w stylu chytrej baby z Radomia..

Więc chyba nie takie aż Urban legend..
  • Odpowiedz
@tonawiarywkilkarzeczy

Wiem, że są, ale tam te stoiska z gazetami nie są pod kioskiem tylko w odległości, po drugie przewija się tam rzeka ludzi.

Kolejna sprawa, że u nas nawet darmowe gazety czy ulotki promocyjne są brane w hurtowej ilości. Albo naprzykład były w parkach opakowania na psie kupy i po jednym dniu znikały wszystkie, teraz są do odebranja w urzędzie miasta jak ktoś chce
  • Odpowiedz
@Drizx: Tak się kończy wpuszczanie obcego kulturowo elementu. Tak samo sobie zobaczcie na śmieci w lasach w Szwecji - polskie produkty przy trasach na promy do Polski.

A taka sprzedaż jest bardzo powszechna ale głównie z dala od wielkich tras itp. Bardzo popularne są kioski do których wręcz sie wchodzi i masz przeróżne rzeczy włącznie z lodami w zamrażarce. Płacisz ile należy, jak chcesz to sobie możesz wydać reszte nawet.

Najbardziej
Saeglopur - @Drizx: Tak się kończy wpuszczanie obcego kulturowo elementu. Tak samo so...

źródło: comment_IWKCtbEi1BfS26FUGHZxBxQqK8dxQ6wB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Stodoła bezobsługowa inne ujęcie.

troche urban legend, pewnie wuj mieszka jeszcze w okolicach Oslo albo innego wiekszego miasta?


@PMV_Norway: Żaden urban legend tylko może w Norwegii to jest mniejszej skali zjawiska bo nie przyjeżdża prosto z bepośrednich połączeń promowych tyle polactwa w najprostszej postaci ile do dziś do Szwecji. A uwierz tym bardziej że w latach 90 to było całkiem starcie dwóch światów i obcych kultur. Wstyd się przyznawać było do
Saeglopur - Stodoła bezobsługowa inne ujęcie.

 troche urban legend, pewnie wuj mies...

źródło: comment_xzFA63ZFUVSD7hS4OyNwuCovenQovc9i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz