Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu, pewnie będzie z rok czy dwa, męczy mnie bark. Pewnie coś z rotatorami. Gram często w siatkówkę i to właśnie podczas gry, a właściwie ataku, bark boli. Ostatnio zacząłem ćwiczyć FBW przysiady, wyciskanie, martwy, podciąganie i przy niektórych ćwiczeniach też odczuwam ból chociaż taki, który bez problemu wytrzymuję. Można powiedzieć, że czuję że coś jest nie tak w barku ale nie przeszkadza mi to w ćwiczeniach siłowych.
Jak to najlepiej teraz poprowadzić przez lekarzy, żeby nie stracić za dużo czasu i pieniędzy? Jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi, więc teoretycznie w kolejkach nie powinienem stać, dlatego chciałbym to zrobić na nfz, ale jeżeli w miarę niedrogo dałoby się coś przyspieszyć to i zapłacę. Najpierw rodzinny i skierowanie do ortopedy? Czy przed tym wykonać jakieś prześwietlenia itp? Może od razu do jakiegoś fizjoterapeuty, ale bez żadnych zdjęć to pewnie za dużo nie da.

Zdjęcie poglądowe w którym miejscu mnie boli.
#rehabilitacja #fizjoterapia #mikrokoksy #siatkowka #warszawa
tgrzebien - Od jakiegoś czasu, pewnie będzie z rok czy dwa, męczy mnie bark. Pewnie c...

źródło: comment_ABdLYekLctqD6W5yQq3hFCE68DXQANSH.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@tgrzebien: idź do ortopedy. Dobrego ortopedy, który zna się na stawie barkowym (to akurat rzadkość - jak coś to mam namiary na takich co przyjmują prywatnie ;) ). Zdjęcia RTG raczej nie ma sensu robić - jak masz czas i chęci to możesz się przejść na USG/rezonans (albo poczekać na skierowanie od lekarza - o ile takie wystawi). Jeżeli nie miałeś urazu to fizjoterapeuta powinien Cię przyjąć i prawdopodobnie pomóc (
  • Odpowiedz
@tgrzebien: Boli Cię jeden bark? Też miałem taki problem. Jestem praworęczny i w pewnym momencie doszło do sytuacji, że bark strasznie mnie bolał nie tylko podczas ćwiczeń na siłowni, ale i podczas siedzenia przy kompie, gdy trzymałem rękę na myszy. Przełożyłem mysz do lewej ręki i ból ustał po miesiącu. Myślę, że warto spróbować takiej metody, tym bardziej, że nic nie kosztuje.
  • Odpowiedz
@SceptycznyKartofelek: Uraz jako taki to było machnięcie ręką bez odpowiedniej rozgrzewki i od tamtego czasu cały czas boli podczas ataku. Raz mniej raz bardziej, ale boli. A kogo mógłbyś polecić prywatnie? Drodzy są?
@swoffy: To jest ból ewidentnie od siatkówki i ataków. Przy ruszaniu myszką nic nie czuję.
  • Odpowiedz
@tgrzebien: Mialem to samo machnalem mocniej podczas plywania bez rozgrzewki. Na yt jest duzo cwiczen na rotatory itd mi pomoglo. Tak czy inaczej polecam wizyte u fizjo.
  • Odpowiedz
@tgrzebien: Powinieneś dość łatwo zdefiniować, który mięsień Cię boli wykonując ruchy izolowane, tj oporowane w ruchach jednopłaszczyznowych. Zrób sobie zgięcie przednie przykładając opór nisko na kości ramiennej (ale nie na łokciu!), potem zrób sobie ruch odwiedzenia, ruch rotacji zewnętrznej i wewnętrznej, cały czas mając na uwadze żeby był to ruch z oporem i ruch izolowany jednopłaszczyznowy (warto poprosić kogoś o pomoc). Sprawdź też czy nie boli Cię przy zgięciu w stawie
  • Odpowiedz