Wpis z mikrobloga

@turok2016: W Norwegi przy średniej stawce za godzinę 190 koron 1 kwh kosztuje 48 ore, w Polsce przy stawce za godzinę 17 zł 55 groszy. Widzisz różnice, jak sie chce to sie da, trzeba tylko do górników powiedzieć poszli won
  • Odpowiedz
@blabusna666: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/rozpalanie-od-gory/

jak widac ta uropa o ktorej tu wpsominacie do tematu podchodzi w mniej radykalny sposob, promuje prawidlowe ogrzewanie, prawidlowe bo ekonomiczne i 90% mniej trujace.

prad za darmo nic nie da, bo wtedy ludzie beda grzać tak jak grzeja np w blokach czyli okna otwart a kaloryfer na maksa, i przez zime zuzyjemy 300% wiecej energi a ta bdzie brana z wegla i kolo się zapetla ;)
  • Odpowiedz
@graf_zero: ok jak nie widzisz redukcji o 90% w niskiej emisji to nie mam pytan xD pm10 by spadly 40% a benzochujstwa o 69% przy jednoczesnym braku wzrostu kosztow ( ͡° ͜ʖ ͡°)co by sprawilo ze bysmy mili poziom niemiecki czy szwedzki( mowie o rejonie zaludnionym) na tej mapce

Dodać do tego atom, tam gdzie sie da geoterme i wiatraki( jesli ma to sens) i juz
  • Odpowiedz
@turok2016: Nie wiem, moze nie ma, może trzeba dotować zamiast dawać na 500+, wole zyć wolę dłużnej niż finansować cudze dzieci.
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Krakowie po prostu śmierdzi powietrze
  • Odpowiedz
@blabusna666: w krakowie fakt jest syf , ale co mnie smieszy to ze ludzie to czuja od kilku lat a syf jest od w c--j i trochu oraz to ze teraz wiecej osob to czuje a jest w k---e lepiej niz np 4 lata temu :D, jedno co mozna przyznac majchrowskiemu to to że faktycznie się wziął za te piece (mimo ze to jest i tak patologcznie robione ale lepiej
  • Odpowiedz
@blabusna666: Mapa troche z d--y, Estonia prawie cała na zielono a jednak 1,06? Litwa prawie cała czerwona i w ogóle jej nie ma w legendzie? No i wg mapy powinno być Łotwa > Estonia. Ale co tam, pelikany i tak łykną
  • Odpowiedz
@blabusna666: W jaki sposób PiS sprzeciwia się OZE? Jebiemy prąd i ciepło z biomasy równo. Największym problemem jest b----l ze śmieciami czy ich wywozem.

My mamy srogie problemy energetyczne i potrzebujemy dużej mocy, a nie jakichś popierdółek w postaci paneli słonecznej czy turbin wiatrowych. PiS jak do tej pory robi wiele, żeby nie kupować prądu od Niemców czy Szwedów.
  • Odpowiedz
@blabusna666: Niech jeszcze pokażą Ukrainę i Białoruś dla pełnego obrazu bo od dłuższego czasu widuję wszystkie mapki, które kończą się tak abyśmy wszędzie wypadali najgorzej. Nie mówię, że jest dobrze ale trąci to manipulacją mimo wszystko
  • Odpowiedz
@blabusna666 kiedyś oglądałem program w którym mówili że w Polsce stawianie farm wiatrowych jest nieopłacalne i jest głupotą bo słabo pizga, ale źródła geotermalne których jest od zajwbania to już inna bajka
  • Odpowiedz