Wpis z mikrobloga

Szukam dla mojej cioci, osoby religijnej aczkolwiek tolerancyjnej i rozumiejąca moją bezbożność, prezentu w postaci #ksiazki a dokładniej jakiejś książki o tematyce religijnej. Mogą to być jakieś przemyślenia, śpiewniki,cytaty, opisy, biografie, pamiętniki świętych czy błogosławionych albo coś poważniejszego (generalnie nie znam się na tym zupełnie a nie chcę też kupić cioci książkowego odpowiednika majtek z nadrukiem Maryi).
Jednak nie zależy mi na naukowych rozprawach z religioznawstwa. Po prostu chcę by ciocia ucieszyła sie z prezentu :)

Taguję jeszcze #wiara #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 18
@Stalowa_Figura: natomiast z literatury, którą mam i polecam, to w zależności od tego, z jakiej dziedziny chciałabyś coś sprezentować dobre będzie np.:
* duchowość: "Filotea" św. Franciszka Salezego
* (auto)biografia: "Dziennik duszy" Jana XXIII, "Dzieje duszy" św. Teresy z Lisieux
* religia: "Wiekuisty człowiek" G.K. Chesterton, "Geniusz chrześcijaństwa" F. Chateaubriand, "Chrześcijaństwo po prostu" C.S. Lewis
* Biblia: "Psałterz" w przekładzie Franciszka Karpińskiego (autor słów kolędy "Bóg się rodzi", bazował na przekładzie
@informatyk Dziękuję za tak szczegółową odpowiedź :D przyjrzałam się każdej z tych pozycji. Mam dylemat między "Filoteą" a Psałterzem, wydają mi się najodpowiedniejsze dla cioci. Ciocia chodzi na mszę do zakonników stąd Psałterz. A co do Fikotei to dłuższa historia. GDy byłam ostatnio u cioci, zwróciłam uwagę, że ma ładną ikonę przedstawiająca Boga. Ciocia podałapała temat i wzburzona powiedziała, że gdzieś wyczytała (nie pamiętam gdzie), że Bóg jest niezadolony, że ludzie zamiast