Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #oswiadczenie #patologiazewsi
chyba nic mnie tak nie rusza, jak te wszystkie #!$%@? jezdzace brytyjskimi autami porejestrowanymi gdzies na wschodzie. prym wioda bulgarzy i rumuni ale #!$%@? polacy tez sie zdarzaja () a najlepsze, ze czesto sa to auta typu piecioletnie bmw, audi czy mercedesy (no bo przeciez nasza czesc europy to tylko takie). czyli lekko 10 tysiecy na auto jest, ale zeby ubezpieczyc i zaplacic podatek drogowy jak kazdy inny uzytkownik, to juz nie ma. przeciez to jest jawne plucie w ryj reszcie kierowcow. to jest przenoszenie tej cwaniackiej patologii do cywilizacji. to tego rodzaju patologia powoduje miedzy innymi, ze te kraje sa w takiej dupie w jakiej sa i ci ludzie z tych krajow wyjezdzaja szukac lepszego miejsca. no ale nie moze taki kupic sobie auta, ma ktorego oplaty bedzie go stac, tylko trzeba sie pokozoc () z tego miejsca uroczyscie przysiegam, ze jesli tylko u siebie w miescie bede widzial regularnie gdzies parkujace takie auto, to bede zglaszal na policje i niech #!$%@? z tym albo rejestruja spowrotem w UK. potem miej stluczke z takim #!$%@? i sie bujaj z odszkodowaniem od #!$%@? wie kogo. juz pomijam, ze przeciez ich ubezpieczyciele pewnie nawet nie sa poinformowani, ze auto wiekszosc roku spedza w UK, a co za tym idzie te polisy w razie gdy ten fakt wyjdzie, beda niewazne. apeluje do was, mieszkajacych w UK. zglaszajcie Policji, jesli macie w okolicy takich dziadow.
jak ja przyjechalem kilka lat temu do Anglii, to nawet nie snilo mi sie przyjezdzac na chwile autem z Polski. jak tylko zaczalem zarabiac, kupilem tania padline za 600 funtow, ubezpieczylem za 1300, podatek za ponad 200, no ale predzej bym na piechote zapieprzal nizbym mial innym pluc w ryj jakimis kombinacjami ()
a juz najlepiej to pojechac na prom/pociag na kontynent. tam to dopiero zatrzesienie tych 'bogaczy'. mozna odniesc wrazenie, ze w bulgarii i rumunii obowiazuje ruch lewostronny wszystko na ichnich tablicach z kierownicami po prawej xD
  • 30
  • Odpowiedz
@Atreyu: 2 jest - jezeli tu pracujesz to masz 2 tygodnie na przerejestrowanie/ubezpieczenie/opodatkowanie auta, studenty/turysty moga do pol roku o ile mnie pamiec nie myli tak jezdzic
  • Odpowiedz
@Atreyu: sprawdze przy najblizszej okazji, jak namierze jakiegos #!$%@? w okolicy. poza tym, to co piszesz o legalnosci stoi w sprzecznosci z informacjami na rzadowych stronach. jesli na stale mieszkasz w UK, to musisz przerejestrowac auto i tyle. pewnie #!$%@?, ktore jezdza autami porejestrowanymi za granica, maja je porejestrowane na innych ludzi, nie zmienia to faktu, ze to #!$%@?, kombinatorstwo i jawne dymanie calej reszty uczciciwe placacych podatki i ubezpieczenie
  • Odpowiedz
@J-Roc pozorna oszczędność. Znajomemu który ~2 lata jeździł autem na polskich blachach zabrali auto które było zarejestrowane na jego ojca który był w Polsce i postawili na parking policyjny. Odebrać je mógł tylko właściciel. Zanim ojciec do UK przyleciał rachunek za parking był już tak duży, że nie opłacało się auta odbierać xD
  • Odpowiedz
bòl dupy bo jak ktoś taki ci kolizję spowoduje to potem się bujaj z jego ubezpieczycielem


@adekad: i rowniez masywny problem dla wlasciciela, bo przy byle stluczce z policy pojdzie 100k i wiecej tys zlotych, o tym w jakiej d*pie bedzie wlasciciel gdy ubezpieczyciel z jakiegokolwiek wzgledu stwierdzi niewaznosc polisy, nawet nie wspominam :)
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo

Po 1. Ma pelne prawo tak robic. Czesto jest tez tak ze nie mozesz kupic takiego auta jakie bys chcial ze wzgledu na to ze jest w za wysokiej frupie ubezpieczenieowej a ty nie masz wystarczajacego wieku. Ja tak mialem z navara ktorej nie moglem rejestrowac na siebie.

Po 2 nie 2 tygodnie a 6 miesiecy. I nie sa w stanie udowodnic ci tego jak dlugo juz tym samochotem jestes na terenie ich kraju. Na wjezdzie/wyjezdzie za granice nie wpisuja nic w papiery wiec mozesz mowic ze tydzien temu byles nim w pl na urlopie
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: tez mnie to #!$%@?. Mam nadzieje, ze po Brexicie wezma sie za tych #!$%@? kombinatorow i beda te ich smiechowazy sciagac z ulic i #!$%@? na druga strone kanalu na ich koszt.

To samo z ubezpieczeniami - niestety wschodnia mentalnosc. “Zalatwiac” wszystko, kraj gdzie da sie normalnie, zgodnie z prawem, zgodnie z sumieniem, czlowiek zarabia tyle ze i tak nie zbiednieje - ale buraka z czlowieka wyplenic ciezko, juz
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo przeciez to moze byc legalne. Bedac na terenie Uk mozna do 6 miesiecy jezdzic na zagranicznych tablicach. Po uplywie tego terminu trzeba wyjechac z kraju i poświadczyć dowód wyjazdu przy kontroli. Ludzie zwyczajnie co 6 miesiecy kupuja bilet na prom..

Skoro mozna tak robić, to czemu nie? Również przerejestrowałem swoje auto dla wygody ale nie mam za zle ludziom, którzy uzywaja tej luki. Ubezpieczenia samochodowe w UK sa niedorzecznie drogie,
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo w #belgia działa to tak że masz pół roku na zarejestrowanie auta w Belgii. Jeśli jesteś tu zameldowany nie masz prawa jeździć autem na innych blachach niż belgijskie. Swego czasu była plaga aut zarejestrowanych w Luksemburgu posiadających belgijskich wlascicieli (optymalizacje podatkowe) i zaczęto robić mega dużo kontroli wraz z urzędem celnym i szybko to zniknęło. Kary są zajebiscie wysokie.
Belgijska policja robi często 2-3 dniowe maratony kontrolne, sprawdzają
  • Odpowiedz
@Atreyu: @emissary: @MirekWyznajeAnonimowo:

If you are a resident in the UK (which for this purpose includes if you just moved there with the intent of working and living in the UK), you cannot drive a non-UK car in the UK. Since there are no residency cards in the UK, whenever you are stopped by a police officer and he thinks you are actually a resident (for
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: Spoko zglaszaj palantow, sam bym jakiegos zakablowal dla sportu ale nie ma zadnych takich samochodow w okolicy:(, po hard brexicie i tak ich powinni pogonic, natychmiastowa deportacja za "anti social behaviour:), moze to cos da.
Z innej strony zauwazylem ostatnio drastyczny spadek reklam na grupach facebookowych sprzedawcow przemyconych fajek i zwierzat z hodowli, chyba jednak zglaszanie tych dziadow cos daje!
  • Odpowiedz