Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #oswiadczenie #patologiazewsi
chyba nic mnie tak nie rusza, jak te wszystkie #!$%@? jezdzace brytyjskimi autami porejestrowanymi gdzies na wschodzie. prym wioda bulgarzy i rumuni ale #!$%@? polacy tez sie zdarzaja () a najlepsze, ze czesto sa to auta typu piecioletnie bmw, audi czy mercedesy (no bo przeciez nasza czesc europy to tylko takie). czyli lekko 10 tysiecy na auto jest, ale zeby ubezpieczyc i zaplacic podatek drogowy jak kazdy inny uzytkownik, to juz nie ma. przeciez to jest jawne plucie w ryj reszcie kierowcow. to jest przenoszenie tej cwaniackiej patologii do cywilizacji. to tego rodzaju patologia powoduje miedzy innymi, ze te kraje sa w takiej dupie w jakiej sa i ci ludzie z tych krajow wyjezdzaja szukac lepszego miejsca. no ale nie moze taki kupic sobie auta, ma ktorego oplaty bedzie go stac, tylko trzeba sie pokozoc () z tego miejsca uroczyscie przysiegam, ze jesli tylko u siebie w miescie bede widzial regularnie gdzies parkujace takie auto, to bede zglaszal na policje i niech #!$%@? z tym albo rejestruja spowrotem w UK. potem miej stluczke z takim #!$%@? i sie bujaj z odszkodowaniem od #!$%@? wie kogo. juz pomijam, ze przeciez ich ubezpieczyciele pewnie nawet nie sa poinformowani, ze auto wiekszosc roku spedza w UK, a co za tym idzie te polisy w razie gdy ten fakt wyjdzie, beda niewazne. apeluje do was, mieszkajacych w UK. zglaszajcie Policji, jesli macie w okolicy takich dziadow.
jak ja przyjechalem kilka lat temu do Anglii, to nawet nie snilo mi sie przyjezdzac na chwile autem z Polski. jak tylko zaczalem zarabiac, kupilem tania padline za 600 funtow, ubezpieczylem za 1300, podatek za ponad 200, no ale predzej bym na piechote zapieprzal nizbym mial innym pluc w ryj jakimis kombinacjami ()
a juz najlepiej to pojechac na prom/pociag na kontynent. tam to dopiero zatrzesienie tych 'bogaczy'. mozna odniesc wrazenie, ze w bulgarii i rumunii obowiazuje ruch lewostronny wszystko na ichnich tablicach z kierownicami po prawej xD
  • 30
@Atreyu: sprawdze przy najblizszej okazji, jak namierze jakiegos #!$%@? w okolicy. poza tym, to co piszesz o legalnosci stoi w sprzecznosci z informacjami na rzadowych stronach. jesli na stale mieszkasz w UK, to musisz przerejestrowac auto i tyle. pewnie #!$%@?, ktore jezdza autami porejestrowanymi za granica, maja je porejestrowane na innych ludzi, nie zmienia to faktu, ze to #!$%@?, kombinatorstwo i jawne dymanie calej reszty uczciciwe placacych podatki i ubezpieczenie ludzi.
@emissary: @MirekWyznajeAnonimowo:

rzeczywiscie, nie ma bezposrednio paragrafow karajacych za samo zaniechanie rejestracji auta w terminie, ale:

sekcja 29 Vehicle Excise and Registration Act 1994 :) using or keeping unlicensed vehicle. mandacik £1000 albo do pieciokrotnosci naleznego podatku drogowego.

plus do tego, jesli auto jest starsze niz 3 lata wtedy podpada pod brak naleznego przegladu technicznego sekcja 47 Road Traffic Act 1988. kolejny tysiaczek po kieszeni.

oj. ale bede #!$%@? :)
@J-Roc pozorna oszczędność. Znajomemu który ~2 lata jeździł autem na polskich blachach zabrali auto które było zarejestrowane na jego ojca który był w Polsce i postawili na parking policyjny. Odebrać je mógł tylko właściciel. Zanim ojciec do UK przyleciał rachunek za parking był już tak duży, że nie opłacało się auta odbierać xD
bòl dupy bo jak ktoś taki ci kolizję spowoduje to potem się bujaj z jego ubezpieczycielem


@adekad: i rowniez masywny problem dla wlasciciela, bo przy byle stluczce z policy pojdzie 100k i wiecej tys zlotych, o tym w jakiej d*pie bedzie wlasciciel gdy ubezpieczyciel z jakiegokolwiek wzgledu stwierdzi niewaznosc polisy, nawet nie wspominam :)
@MirekWyznajeAnonimowo

Po 1. Ma pelne prawo tak robic. Czesto jest tez tak ze nie mozesz kupic takiego auta jakie bys chcial ze wzgledu na to ze jest w za wysokiej frupie ubezpieczenieowej a ty nie masz wystarczajacego wieku. Ja tak mialem z navara ktorej nie moglem rejestrowac na siebie.

Po 2 nie 2 tygodnie a 6 miesiecy. I nie sa w stanie udowodnic ci tego jak dlugo juz tym samochotem jestes na
@MirekWyznajeAnonimowo: tez mnie to #!$%@?. Mam nadzieje, ze po Brexicie wezma sie za tych #!$%@? kombinatorow i beda te ich smiechowazy sciagac z ulic i #!$%@? na druga strone kanalu na ich koszt.

To samo z ubezpieczeniami - niestety wschodnia mentalnosc. “Zalatwiac” wszystko, kraj gdzie da sie normalnie, zgodnie z prawem, zgodnie z sumieniem, czlowiek zarabia tyle ze i tak nie zbiednieje - ale buraka z czlowieka wyplenic ciezko, juz jest
@MirekWyznajeAnonimowo przeciez to moze byc legalne. Bedac na terenie Uk mozna do 6 miesiecy jezdzic na zagranicznych tablicach. Po uplywie tego terminu trzeba wyjechac z kraju i poświadczyć dowód wyjazdu przy kontroli. Ludzie zwyczajnie co 6 miesiecy kupuja bilet na prom..

Skoro mozna tak robić, to czemu nie? Również przerejestrowałem swoje auto dla wygody ale nie mam za zle ludziom, którzy uzywaja tej luki. Ubezpieczenia samochodowe w UK sa niedorzecznie drogie, szczególnie
@MirekWyznajeAnonimowo w #belgia działa to tak że masz pół roku na zarejestrowanie auta w Belgii. Jeśli jesteś tu zameldowany nie masz prawa jeździć autem na innych blachach niż belgijskie. Swego czasu była plaga aut zarejestrowanych w Luksemburgu posiadających belgijskich wlascicieli (optymalizacje podatkowe) i zaczęto robić mega dużo kontroli wraz z urzędem celnym i szybko to zniknęło. Kary są zajebiscie wysokie.
Belgijska policja robi często 2-3 dniowe maratony kontrolne, sprawdzają maksymalnie ile się
@MirekWyznajeAnonimowo: Spoko zglaszaj palantow, sam bym jakiegos zakablowal dla sportu ale nie ma zadnych takich samochodow w okolicy:(, po hard brexicie i tak ich powinni pogonic, natychmiastowa deportacja za "anti social behaviour:), moze to cos da.
Z innej strony zauwazylem ostatnio drastyczny spadek reklam na grupach facebookowych sprzedawcow przemyconych fajek i zwierzat z hodowli, chyba jednak zglaszanie tych dziadow cos daje!