Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #oswiadczenie #patologiazewsi
chyba nic mnie tak nie rusza, jak te wszystkie #!$%@? jezdzace brytyjskimi autami porejestrowanymi gdzies na wschodzie. prym wioda bulgarzy i rumuni ale #!$%@? polacy tez sie zdarzaja () a najlepsze, ze czesto sa to auta typu piecioletnie bmw, audi czy mercedesy (no bo przeciez nasza czesc europy to tylko takie). czyli lekko 10 tysiecy na auto jest, ale zeby ubezpieczyc i zaplacic podatek drogowy jak kazdy inny uzytkownik, to juz nie ma. przeciez to jest jawne plucie w ryj reszcie kierowcow. to jest przenoszenie tej cwaniackiej patologii do cywilizacji. to tego rodzaju patologia powoduje miedzy innymi, ze te kraje sa w takiej dupie w jakiej sa i ci ludzie z tych krajow wyjezdzaja szukac lepszego miejsca. no ale nie moze taki kupic sobie auta, ma ktorego oplaty bedzie go stac, tylko trzeba sie pokozoc () z tego miejsca uroczyscie przysiegam, ze jesli tylko u siebie w miescie bede widzial regularnie gdzies parkujace takie auto, to bede zglaszal na policje i niech #!$%@? z tym albo rejestruja spowrotem w UK. potem miej stluczke z takim #!$%@? i sie bujaj z odszkodowaniem od #!$%@? wie kogo. juz pomijam, ze przeciez ich ubezpieczyciele pewnie nawet nie sa poinformowani, ze auto wiekszosc roku spedza w UK, a co za tym idzie te polisy w razie gdy ten fakt wyjdzie, beda niewazne. apeluje do was, mieszkajacych w UK. zglaszajcie Policji, jesli macie w okolicy takich dziadow.
jak ja przyjechalem kilka lat temu do Anglii, to nawet nie snilo mi sie przyjezdzac na chwile autem z Polski. jak tylko zaczalem zarabiac, kupilem tania padline za 600 funtow, ubezpieczylem za 1300, podatek za ponad 200, no ale predzej bym na piechote zapieprzal nizbym mial innym pluc w ryj jakimis kombinacjami ()
a juz najlepiej to pojechac na prom/pociag na kontynent. tam to dopiero zatrzesienie tych 'bogaczy'. mozna odniesc wrazenie, ze w bulgarii i rumunii obowiazuje ruch lewostronny wszystko na ichnich tablicach z kierownicami po prawej xD
  • 30
  • Odpowiedz
@gumon no spoko, wiem to, ale nie istnieje egzekucja tego prawa.. policja nie moze sprawdzić twojego statusu podczas kontroli. Martwe prawo jak licencja rtv w polsce..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JanuszChamie: cos #!$%@? tymi samochodami dealowales, bo jezeli pracujesz w uk to nie masz zadnych 6mc tylko 0 dni.

A stwierdzenie, ze nie mozesz kupic auta bo jest w za wysokiej grupie oznacza ni mniej ni wiecej niz to, ze cie na nie nie stac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krzakol: moga ( ͡° ͜ʖ ͡°) znam przypadek, ze maszyna zostala uruchiomiona poniewaz kolezka jechal z pracy w kamizelce odblaskowej. Wtedy jakos procedure udalo sie uruchomic.
  • Odpowiedz
@Krzakol: jakoś chyba mogą, znam kilka przypadków odholowania takich aut na policyjny parking, inna sprawa ,że na ogół mają to w dupie ale niech dostaną sygnał to szybko to posprzątają ;)
  • Odpowiedz
@peszmerd pewnie, to losowy przypadek, tak jak tam ktos wyzej pisal, jak zobacza jakies znaki oczywiste to pewnie sprawdza, tak samo jak przy rtv, wystawisz telewizor na balkon to też pewnie dostaniesz mandat :D
  • Odpowiedz
A jak jest w Polsce? Załóżmy, że jestem obywatelem RFN czy UK i wjeżdżam tutaj autem na takich blachach. Czy istnieje obowiązek przerejestrowania?

Ponadto u nas plagą są auta-mobilne reklamy, które mają blachy angielskie i blokują miejsca parkingowe. Oczywiście taki wuj ponosi korzyść, bo nikomu nie płaci za reklamę, a społeczność jest stratna, bo on blokuje miejsce.

Swoją drogą ciekawe, czy to miało wpływ na sprawę możliwości rejestracji tzw. Anglików. Przecież "optymalizujący"
  • Odpowiedz