Wpis z mikrobloga

@Danicen: Zdajesz sobie sprawę, że istnieją firmy, które zajmują się projektowaniem bardziej skomplikowanych rzeczy niż wiaty przystankowe czy przydomowe kompostowniki?
@werezzz: tak ale nie CAD 2D. zrobiłeś coś kiedyś na kadzie - NIE. Cad to nie jedno narzędzie inne jest dal projektantów , inne dla konstruktorów , inne do projektów 2d. Posłuchaj innych jak chcesz sie czegoś dowiedzieć, bo ja zawodowo sie tym zajmuje. I mam dość klientów któzy wypierdzielili 10 -15 tys za stacje roboczą a nie maja na oprogramowanie. W sytuacji gdzie stacja za 4 tys im by wystarczyła.
zrobiłeś coś kiedyś na kadzie - NIE


@1234AQ: Wiesz o mnie więcej niż ja? WTF

osłuchaj innych jak chcesz sie czegoś dowiedzieć, bo ja zawodowo sie tym zajmuje.


@1234AQ: To może zmień branżę, bo chyba Ci nie leży.
@Danicen: no własnie nie wszystkie biura pracuja na 9900k. Bo Z370 nie ma korekcji błędów ECC i żadne szanujecie się biuro konstrukcyjne tego nie weźmie.
Żadna corpo gdzie jest 40-50-60 konstruktorów biorą nawet starsze stacje robocze byle ta korekcja była. Dostawca oprogramoowania narzuca korzystanie z certyfikowanych stacji roboczych.
Z370 wycina sprzętowo nie obsługuje starszych kart. Przykładowo quadro K5000 4gb ram ecc bardzo przyzwoita karta w projektowaniu wydajność p1000 lub m2000, kart
nie dla rynku konsumenckiego to OK. TDP spoko ale do CAD 2d nie ma sensu. Brak ECC. Któa wbrew pozorom przyczyniała sie do tego że Apple jest postrzegane jako stabilny sprzęt. Bo tam w stacjach od zawsze instalowano ECC.
@supra107: zależy do czego, opterony 63XX np 8386he sa leprze do symulacji w cadzie. a koszty ja w granicach 600zł za 16 rdzeni. opteron 6386se a płyta na 4 takie kosztyje nowa w granicach 2500zł brutto
do tego mega tani ram ddr3 po 100/ 8gb 1600 ecc